En çok istenenler: iPad zirvede, Surface ise

"6 ay içinde almak istediğiniz teknolojik cihaz" sorusuna verilen cevaplar kimseyi şaşırtmadı!

  • Zeynel A. Öztürk
En çok istenenler: iPad zirvede, Surface dipte

Çocukların (ve yetişkinlerin) kendilerine hediye olarak verilmesini en sevdikleri şeylerden biri de teknolojik cihazlar. Yılbaşının yaklaşması ise bu tür cihazların bolca satın alınacağını gösteriyor. Nielsen ise ABD'de çocuklar ve yetişkinlere önümüzdeki 6 ay içinde en çok hangi cihazı satın almak istediklerini sormuş.

6-12 yaşları arasındaki çocukların yüzde 48'i büyük iPad'i isterlerken, yüzde 39'u bir Nintendo Wii U konsolu istemiş. Çocukların en çok istediği ürünlerde üçüncü sırada iPod touch ve dördüncü sırada iPad mini yer alıyor.

13 yaş ve daha büyüklerden oluşan ikinci anket grubunda da iPad yüzde 21 ile en çok istenen cihaz. İkinci sırada yüzde 19 ile bilgisayarlar yer alırken, üçüncü sırada yüzde 18 ile "iPad'den başka tabletler" var. Yüzde 17 ile dördüncü sırada kendine yer edinen Wii U'yu yüzde 14 ile beşinci sıradaki iPhone takip ediyor. Microsoft'un Surface tableti ise yüzde 3 ile listenin sonuna oldukça yakın görünüyor.

iPad'in en çok istenen elektronik oyuncak olması şaşırtıcı bir durum değil. Wii U'nun üst sıralarda yer alması Nintendo'nun konsolu için iyi bir haber. Surface'in konumu ise Windows 8'li tabletin satışlarının çok da iyi olmadığını gösteriyor olsa gerek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

wii u mu. halbuki beyin bedavaydı

surface in bukadar sonlarda olması sasırtıcı. yeni bir ürün olmasına baglıyorum.

çocuk işte

ilk sıralara bakınca sevgili Apple her zaman ki gibi yine şov yapmış... bu arada plastik ürünlerin baş mimarı samsung nerede listede gören var mı?.....

@26 Kas 2012 13:24 :D agzina saglik ))

@26 Kas 2012 13:24 ahahahah :)

bu surface appleı bitirir diyenler sıralamaya iyi baksın ve derin bir iç çeksin :))

@26 Kas 2012 13:50 Ne buluyosun şu epılın pahalı aypedinde. Çocukların çoğunun hiçbir şeyden haberi yok ki. Dillerine takılmış iPad, iPhone diye ülkemizde pahalı diye alan olmuyor herkes çok merak ediyor. Gittim birine Casper ultrabook'lar 2000, 3000 lira mı neymiş dedim onun yerine Mac alırım dedi. Mac çok iyi çok güzel zengin olsam alırdım diye gözümüzde büyütüyoruz. Bi de son bi soru çocuk kaç yıllık iPad'i bilir yeni Surface'i nereden bilsin sence?

Dikkat edersen ABD de yapılan diyor. Apple ABD firması, şöyle bir kıyaslama yapalım. Mesela TÜRKIYE' de başarılı bir teknolojik bir cihaz yapılsın ozaman listenin üst sıralarında yerli ürünleri üst sıralarda görürsün. Kendi yerli cihazın samsungu aratmazsa kim takar samsung u. Kapiş. Anladın sen onu:)

Bu anket 20 yıl önce yapılsaydı muhtemelen ilk sıraları futbol topu, barbie bebek gibi oyuncaklar paylaşırdı, çocuklar hiç değişmiyor.

Bende bazı arkadaşlara kapak mı olsun yoksa siteye eleştiri mi olsun bilmiyorum ama toplamam yanlış değilse yüzdeleri toplayınca % 100 'den bir hayli fazla çıkıyor. Bu nasıl bir anket daha detaylı bilgi verseydiniz de ankete itibar edilir mi yoksa itibar edilmeyen bir anketi elmacılar kendine delil mi sayıyor onuda öğrenmiş olurduk...

Merak ediyorum dünyada 30 milyonun üzerinde satan bir S3 varken hala elmacılar nasıl konuşuyor bende onu anlamış değilim. ABD'de 3 tane velet daha çok istiyor diye kazıklanmalarını haklı çıkaracaklar. Beni çok güldürdünüz Allah da sizi güldürsün...:))))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play