En çok tıklanan bilgisayar üreticisi kim?

Hangi bilgisayar üreticisinin sitesi daha fazla tıklanıyor? İşte en çok hit alan devler...

  • Halil Mollaoğlu
En çok tıklanan bilgisayar üreticisi kim?
Apple birinciliği göğüslüyor.

Pazar araştırma firması Nielsen istatistiksel bir araştırma yayımladı. Bu araştırmaya göre farklı internet sörfçülerinin en çok tıkladığı firma sitesi "apple.com" oldu. Mayıs 2009'da diğer hiçbir bilgisayar üreticisinin web sitesi Apple'ın ana sayfası kadar tıklanmadı.

İstatistiklere göre 1 ila 31 Mayıs 2009 arasında toplam 55,7 milyon farklı internet kullanıcısı Mac ve iPod üreticisinin web sitesini ziyaret etti. 21 milyon ziyaretçi ile Hewlett Packard firması ikinci sırada yer aldı. Hem ciro miktarı hem de sayfa ziyaretleri açısında Dell, HP'nin arkasında yer alıyor. Bilgisayar satıcısının web sitesi mayıs ayında yaklaşık 17 milyon kişi tarafından ziyaret edildi.

Geri kalan sıralarda ise ziyaretçi sayısı hızla azalıyor: Nintendo, Intel ve IBM gibi devlerin web sitelerine giren farklı kullanıcıların sayısı milyon bazında bir hane azalıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

tabi ki apple olacak özellikle iphone sayesinde

bende applenin sitesini bir kaç defa tıkladığım oldu :D

sony listede yok düşündürücü....

Apple olması doğal iPhone çok ilgi görüyor.

Apple olması doğal bi dünya insan safari kullanıyor ve giriş sayfası apple başka seçenekleri yok değiştirebilirler ama değiştirmemeyi kabullenmişler site gerçekten güzel :D

Bence apple'ın sitesi diğerkilerine göre daha güzel ve daha kullanışlı buda bir sebep olabilir

iPod'u ve bilgisayarı olan herkes mecburen iTunes indirecek ,iPhone'da da durum aynı ,mesela bende ikisi de yok ama müzikleri AAC formatına dönüştürmek için iTunes kullanıyorum . Bu kadar çok neden varken ilk sırada olması normal gibi.

Apple sadece bilgisayar için değil program içinde destek veriyor bu nedenle rakamları biraz yüksek.

ya yazmayı unuttum da dünyada en çok tıklanan site sıralaması chip elinde mevcut mu, ben baktım da pek aklı selim sonuçlar bulamadım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir