En güncel 10 tehditi açıklıyoruz

ESET tarafından oluşturulan rapor, bu ay da çarpıcı sonuçlarıyla çok konuşulacağa benziyor.

ESET'in ThreatSense.Net analizleri, gelişmiş bir zararlı yazılımı raporlayarak ve izini sürerek, zararlı yazılım sınıfı olan INF/Autorun'ın bu ay toplam virüslerin %10'unu aşan bir yakalama oranı elde ederek en yüksek yakalama sayısına ulaşmıştır.

"İlk On" da yer alan tehdit yakalama detayları aşağıda verilmiştir. Aynı zamanda ThreatSense.Net tarafından yakalanan tüm tehditlerin bir önceki konumları ve yüzde oranlarına da yer verilmiştir.

İşte ilk 10'da kendine yer bulan tehditler...

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

önce kendi anti-virus programları virüsleri spyları trojanları silebilsin sonra rapor hazırlasın bir halt beceremiyor nod32

aynen katılıyorum, ruh gibi simge konumunda duruyor sadece, sophop gibi antivirüs programı görmedim...

o yesil gozun hic kirmizi oldugunu gormedim; attim gitti. sistemi yavaslatmiyor cunku sadece uyuyor..:::)))

nod32 kadar adi bir yazılım görmedim herkesin dediği gibi uyuyor en yeni sürümleri bile

ömrümde sağlam iki virüs programı bilirim 1.eset nod32
2.symactec norton 'dur ama son zamanlarda norton emeğe değil reklam ve pazarlamaya önem veriyor eset ise gayet güzel bi yükselişte tabi sizi bilmem

katılıyorum en iyisi avg antispy ware ve bitdefender

Nod32 iyi program ama her ne kadar sistemi kasmasada tam anlamı ile düzgün çalıştığını görmedim sürekli windowsun orasını burasını bozuyor bu sorun yanlızca bende değil bi çok kişide görüldü

Kaspersky Internet Security 7.0 kullanın kafanız rahat olsun. Dünya sıralamasında en güvenilir uygulamalardan ilk sıradaki Bitdefter ardından 2. sırada Kaspersky gelmektedir. Bilgisayarınızı yavaşlatıyorsa şayet sizde modifiye edin!!!!!

nod32 2 yıldır kullanıyorum hiç virüsle spy la trojenle ugrasmadım çünkü işini cok iyi yapıyor

norton internet security çok iyi bir programdır. 4 yıldır kullanıyorum. işini iyi yapıyor.

bende arkadaşlar katılıyorum,ruh gibi bir program nod32,sistemi yormuyor iyi güzel ama koruma açısından güvenmiyorum,şuana kadar bitdefender hariç bütün güvenlik programlarını kullandım. en iyisi bence kaspersky 7 ve norton dur.

Ben uzun zaman Kaspersky kullandım.VE daha bir çok virüs prograsmını da Panda,Avast,Norton,McAffe hepsini kulandım.Sistemi En az yoran iki tane virüs programı var biri Kaspersky biride Nod32 koruma sıralamasında malvare ve spylara karşı kaspersky hepsine göre biraz daha iyi ama bende oluşturduğu hatalar nedeni ile vede full sürümü alma gibi bir şansım olmadığı için.Şu an için Nod32 kulanıyorum.Ve oda işini iyi yapıyor.
Ama unutulmamaı gereken.Virüs programları artık tek başına bir işe yaramıyor.Virüs programı yanında birde spy ve malvare temizleme programı kullanmak gerekiyor.AdAware yada Spyware Doctor gibi bir programla bilgisayara virüs sızmalaraını tetikleyen ama virüs olmayan yazılımları da temizlemek için de bir program kullanmak lazım.Ve de haftada bir de olsa temizliğini yapma.
Gene en önemlisi bir VİRÜS PROGRAMI SİZİ ASLA KORUMAZ.VİRÜSTEN KORUNAK İÇİN GENE EN TEMEL GÖREV SİZE DÜŞÜYOR.ÖNLEMİ ALDIKTAN SONRA BULŞAMASI İSE.VİRÜS PROGRAMI İLE ALAKALI DİYEBİLİRİZ..TEŞEKKÜRLER

Gördüğüm kadarıyla yorumların çoğunda nod32 uyuyor,çalıştığı falan yok gibi eleştireler var.Bir antivirüs programının kaliteli bir koruma sağlaması sistemi fazla yormasıyla alakalı değildir.Bu onun hangi bilgisayar dilinde ve nasıl yazıldığı ile alakalıdır.Çalışırken sistemi yormaması eksi özellik değil artı özelliktir ki o işini yaparken sizin bilgisayarınız daha hızlı çalışır.Siztemi az kullandığı için taramalarını daha hızlı yapar ve siz virüsle karşılaşmadan durun orda virüs var der.Endişenlemeyin,nod32 yerleşik korumada bilgisayarı kasmıyorsa bu onun çalışmadığı yada kötü bir koruma yaptığı anlamına gelmiyor.

kim ne derse desin nod32 süper program. ayrıca dünyanın en iyi 3 güvenlik yazılımları arasında yer alıyor. çalıştığını hissetmezsiniz bile.Arka planda her tıklattığınız şeyi tarar..

Herkesin kendine göre tespitleri var,herkese göre kendi kullandığı Antivirüs proğramı ''1'' numara.Benim Antivirüs kullanıcılarına bir tavsiyem olacak '' DVD sürücünüze DVD oyunu atın ve kullanmış olduğunuz Antivirüs proğramı ile taratın ozaman kullanmış olduğunuz proğramın kalitesi ortaya çıkar nekadar sürede tarıyor vede o tarama işlemi sırasında Fare imleciniz hızlı hareket edebiliyormu tets edin derim.

en ıyısınımı arıyorsunuz sıze tavsıyem g-data ınternet securıty 2009 3 yıldır %99.8 vırus bulma basarısı ne eset ne kaspersky

eset smart securıty 4 dneyın bence pc acıkken devaml her yernı pc ıcını dısını arıyor ve kasmıyor

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Mart 2008'de ilk 10'da yeralan tehditler
2
3
4
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir