En hızlı büyüyen teknoloji şirketleri...

En hızlı büyüyen şirketler listesi açıklandı: Apple, Google ve bir açık kaynak devi dikkat çekiyor.

  • Selim Öztürk
Apple büyümeye devam ediyor!
Forbes'a göre Apple, en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerden biri konumunda.

Binlerce şirketin kapatılmasına ve yüzbinlerce insanın işsiz kalmasına neden olan global ekonomik kriz, bugün de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Ancak bu krizin teğet geçtiği şirketler de yok değil.

İş dünyasının saygın dergilerinden biri olan Forbes'un son sayısında ABD'de en hızlı büyüyen 25 teknoloji şirketinin bir listesini yayınlandı. Listede yer alan en şaşırtıcı isim ise hiç şüphesiz listenin 14. sırasında yer alan Apple oldu. Geçen yıl yaklaşık 33 milyar dolarlık satış hacmine ulaşan şirket, böylece son 5 yılın en başarılı tablosunu yakalayarak %40 oranında bir büyüme kaydetti.

Forbes'taki köşesinde bu konuya değinen John J. Ray, Apple'ın en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri listesinin 14. sırasında yer almasının büyük bir başarı olduğunu ifade ederken, söz konusu şirketin köklü bir kuruluş olmasına rağmen yeni kurulmuş bir şirket gibi hızlı büyüme kaydettiğini sözlerine ekledi.

Listede dikkat çeken diğer isimler ise, ikinci sırada yer alan Google ve
onbirinci sırada yer alan RedHat oldu...

Listeyi yakından incelemek için tıklayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Kriz beni de teğet geçti samimiyetle söyleyebilirim.

tabloyu eklemişsiniz screen alıp, ama bari tıklandığında okunabilecek kadar büyük versiyonu açılabilseydi. altta haberin kaynağını vermiş olmanız habere işe yaramaz, okunmaz tablo eklemiş olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play