En hızlı cebi yapmak yetmedi!

MWC'de "dünyanın en hızlı cebini" tanıtan teknoloji devinden bomba gibi bir cihaz daha...

  • Ertuğrul Süngü
En hızlı cebi yapmak yetmedi!
İlk dört işlemcili mobil telefon olacak

Huawei... Çin asıllı bu büyük elektronik firması, piyasalarda adını duyurduğundan itibaren hep en çok konuşulan firmalar arasında yer aldı. Zamanında yaptığı atılımlar ve farklı ülkelerin, farklı operatörleriyle yaptığı ucuz ve kullanıcı dostu anlaşmalarla kendisini piyasaya tanıttı...

Tüm dünyanın dört gözle beklediği Mobile World Congress 2012'deyse adeta şov yapıyor bu firma... Sahneye çıkan genel başkan Richard Yu , yaptığı net açıklamalarla yine ilgi odağı olmayı başardı. Yu konuşmasında "Ascend D Quad" isimli cihazın dünyanın en hızlı telefonu olduğunu dile getirdi. Quad-Core yani dört çekirdekli işlemciye sahip olan Ascend D Quad ile de sınırlı kalmayacaklarını belirten Yu, yakın bir zamanda ilk quad-core işlemciye sahip olacak olan 10 inç'lik tableti de üreteceklerini iddia etti.

MediaPad10 FHD adı altında piyasaya çıkartılacak olan tablet, Ascend D Quad'da kullandıklarına benzeyen 1.5Ghz K3 CPU kullanacak. Bir diğer dikkat çeken özellikse, cihazın 10 inçlik, 1.920 x 1.200 piksellik IPS LCD ekrana sahip olacak olması. Ayrıca Dolby Surround Sound ses çıkışına da izin verecek olan tablet, son olarak 8 MP arka ve 1.3 MP ön kameraya sahip olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Samsıng'un stratejisinin başarıya ulaşması, Huawei'yi de agresif donanım stratejisine yönlendirmiş anlaşılan. :)

bıraksınlar bunları bir ideos x5e sağlam bir rom çıkartıp Facebooksayfalarındaki şikayetlerin yerini teşekkürler alamadı.

düşük konfigürasyonla piyasaya giremezsin. atılım katılım yaratır.
ş.ç.

çin malı işte :D

Huawei o kadar kötü değil en azından Apple gibi kullanıcıyı mahkum etmiyor...

Sen de yorum yaz