En hızlısı belli oldu!

Intel, Nvidia, Qualcomm, Samsung'un cep canavarlarını karşılaştırdılar; bakın en hızlısı kim çıktı.

"Ondan hızlısı yok!"

Özellikle bilişim sektörüyle ilgili çalışmalar yürüten araştırma şirketi ABI Research, Intel'in son Atom işlemcisi olan 2.0 GHz hızındaki Z2580'in, performans ve enerji tasarrufu açısından lider konumda olduğunu iddia ediyor.

Çok daha kapsamlı bir testin işlemcilerle ilgili bölümünden elde edilen sonuçları kamuoyuyla paylaşan ABI Research, testte 5.000 ve üzeri puan alan üç işlemciden (Intel Atom, Samsung Exynos Octa ve Qualcomm APQ8064T) en az enerji tüketenin Intel Atom olduğu sonucuna varmış. Başka bir işlemcinin Atom'a yakın bir güç/tasarruf performansı sergilediği tek durum 1.080p video kayıt özelliğinin karşılaştırıldığı test olmuş. Analistler test sonuçları hakkında şunları söylüyor: "Intel, bildiğimiz yüksek performanslı işlemcilerinde güç tüketimini düşürmek için elinden geleni yapmış ama rakipleri yerinde saymış. Intel'in neredeyse tüm rakipleri tarafından kullanılan ARM mimarisi, PC seviyesinde performans sunması ve yüksek enerji tüketimiyle dikkat çekiyorlar."

Firma analistleri XMM6360 gibi hem Lenovo K900 ve Samsung Galaxy S4 i9500'de kullanılan üst seviye modemleri hem de daha alt-orta seviye işlemcileriyle Intel'in önümüzdeki yıllarda mobil cihaz sektöründe sağlam bir yer tutacağına inanıyorlar.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Ezik samsungun islemcisi birinci olcak değil ya tabi Intel birinci olur..

@11 Haz 2013 17:05 Senin şuan elinde bulunan o benimPhone'm dediğin telefonun işlemcisini de samsung yapıyor. Daha neyin kafasındasın ?

@SypeR54 belki xperia kullanıyor nerden biliyon iphone olduğunu

intel çok iddalı bu işe ciddi yatırımlar yapıyor ileride tüm üst düzey telefonlarda intel işlemciler yer alacak diyorlar bakalım...

Vayy be intel yapmış yine yapacağını

intel koptu geliyor :)

Bugün 17:05 Basliga Gore Konu Birbirini Tutmamis Tutarsiz Yorumlar Yazmissiniz!!En hizlisi Degil En Az Enerji Tuketen Intel Olmus!!!!

@11 Haz 2013 19:20 5bin puani gecenler arasinda ona bi kulp bulmuslar yani

Amd yide bu pazarda görmek isteriz o zaman gerçek rekabet başlar

İntel kayıplar yasio ezik dediiniz samsung inteli gececek

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir