En iyi 20 yeni tablet bilgisayar!

Apple iPad dünyayı sarsa da, bu yeni tablet bilgisayarlar onu sarsmaya geliyor! İşte en iyiler...

Yıllık IFA teknoloji fuarı gerçekleşirken bu yılın en iddialı tablet bilgisayarları da bir bir ortaya çıkıyor.

Apple'ın herkesten önce davranarak piyasaya sürdüğü iPad pazara hakim durumda. Ancak Apple'ın donanımsal ve yazılımsal kısıtlamalarından memnun olmayan kullanıcılar, alternatif tablet bilgisayarları beklemeye kararlı.

Dokunmatik ekrana sahip tablet bilgisayarlar içerisinde Windows 7 ve Android işletim sistemine sahip modeller, kendi özel kitlelerine sahipler. Flash video oynatabilme, farklı uygulama ekosistemleri ve en önemlisi dışarıya açık USB portları, bu modellerin temel farklarını oluşturuyor.

CHIP Online olarak bu yılın heyecanla beklenen 20 tablet bilgisayarını sizler için bu makalemizde bir araya getirdik...

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

en iyisi açık ara ipad, samsung'un tableti her alanda ipad kopyası, dock girişi bile çalıntı, tek artısı flash desteği, windows tabletler hiçbir işe yaramaz çünkü optimize edilmiş bir windows yok, toshiba'nın tableti nvidia tegra2 platformu kullandığı için tercih edilebilecek bir ürün, diğer ufak firmaların ürünleri alınmaz bile.

Aslında benim kafamdaki tablet "Boyutlandırılabilir" bir tablet.Yani tablet minimum ve maximum boyutlar arasında istenilen bir boyuta getirilebiliyor.

Daha açık konuşmak gerekirse tablet cebe sığacak kadar küçülebiliyor ama maximum boyuta kadar da büyüyebiliyor.

Bu teknik bilgisayar ekranları veya televizyonlar için de kullanabilir.

Tabii bunun mümkün olup olmadığını bilemiyorum; çünkü bu proje çok üstün bir araştırma gerektiriyor.

Elastik bir LED veya LCD ekran yapılabilir mi bilmiyorum.Tabii tabletlerde ekranın dokunmatik de olması gerekiyor...

Boyutlandırılabilir ekranlarda kullanmayı düşündüğüm ikinci teknik şudur:Laser ışınları ile oluşturulacak bir perdenin üzerine görüntüyü yansıtmak.Yani ekran yok aslında sadece Laserleri sınırlandıracak bir çerçeve var.

Bunların üzerinde epeyce çalışılması gerekiyor.

Merak etmeyin, beyler.Ben de sonsuz sayıda patent var.Birkaç tanesini insanlığa hediye ediyorum...

Windows tabletleri bir usb fare takıp kullanmaya başlarsak hiç şaşırmam. Halihazırda kullandığınız çoğu popüler yazılım dokunmatik ekranla kullanılabilecek tasarıma sahip değil. Bu yüzden yazılımında özelleştirilmesi gerekiyor. Yani olay sadece windows u bir kutuya sokmaktan ibaret değil. Sonuç olarak yazılım donanım ilişkisini şu an en iyi apple kurmuş görünüyor.

ipad kağıda bakılarak diğer ürünlerle karşılştırılabilcek bir ürün değil, iphone , ipod touch gibi tamamen senin organize edişine göre şekillenen bir ürün, ibooks, imovie, itunes, pages bunlardan daha iyisini geç bunları barındırabilen başka bir tablet yok

bence ipad diğer ürünlerle karşılaştırabilcek bir ürün değil. Bir alet sadece teknik özelliklerine bakarak yorumlanamaz. ipad bir yaşam biçimidir. Yani işletim sitemi ve donanım ve yazılım bir bütündür. kendine özgü bir kullanım alanı vardır. kendine özgü bir yaşam tarzı oluşturur. windows yüklü sistemler mouse ve klave kullanım üzerine kurulmuştur. ipadi ancak taklit(!) edebilirler. yeni bir tarz oluşturmaktan çok uzaklar. Microsftun Surface ara birimi belki geliştirilirse yeni bir tarz oluşturabilir.

tüm tabletleri inceledim ve en iyisinin hp tm2 olduğuna karar verip tm2 1050-et aldım her işi yapabilceğiniz eğlenceli tasarım harikası :) bir tablet (aslında biraz da notebook bu küçük tabletler gibi değil :)) tablet almadan hp tm2 ye bakın ben çok araştırdım zamanında :)

Aslında bu tip ürünlerin daha çok başındayız.

sanki ipat alanlar cebir dersinde not tutacak win7 de çoklu dil destegi var

Ben staj görcem hangisi daha iyi :)

i pad 2 yi çoğu kişi övmüş ama hem uygulamaları pahalı hem veri alışverişinin kısıtlı oldugu bir ürün başa taç edilecek kadar şaha kalkmamış bence :) tablet almayı düşünüyorum ve halada araştırıyorum samsung,motorola ve i pad 2 bu markaların tabletlerine baktım ama bir de asus eee pad transformer modeline baktım ve hoşuma gitti teknik bilgileri gayet elverişli ve androit işletim sistemini kullanıyor.Bu tablet hem tablet hem de netbook olabiliyor bence bir göz atın ama ben hala araştırıyorum :)

keşke şu tabletlerden bize de gelse ne olur tabi cimriler devlet okullarına göndermezler bizde o ağır kitaplardan kurtulmak istiyoruz

bende ipod 4 geneation var ben memnunum

bence en iyisi ipad2 wi-fi 3G 64 gb ben kullanıyorum vede süper öneririm en hılı android işlemci tablet pc bence

@24 Ağu 2012 00:01 USB portu olmayan 1000 küsür TL'lik ipad....Diğer saydığın özellikler zaten var her tabletde...

yha arkadaslar sızce hangısını alıyım

@23 Eki 2012 18:35 bence android işletmeci tablet almalısın

her renkten her modelden almalısın kardeş... elinde bulunsun... ne zaman hangisinin lazım olacağı belli olmaz...

@01 Aralık 2012 10:46 sanki her renkten her modelden alacak paramız var :)

uzun olan daha iyi bence keşke onu alabilsem kısa olanı beğenmedim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir