En iyi 5 etkileyici HTML5 oyunu!

Tarayıcınız içerisinden oynayabileceğiniz bu ücretsiz HTML5 mucizelerini kaçırmayın!

  • Zeynel A. Öztürk
En iyi 5 etkileyici HTML5 oyunu!
Canvas Rider

HTML'e eklediği yeni etiketler, çoklu ortam özellikleri ve eklenti desteğine ihtiyacı kaldırması ile HTML5, web'in gelişiminde çok önemli bir adımı temsil ediyor. Flash oyunları, tarayıcı tabanlı oyunlarda standart iken HTML5'in güçlü yapısı sayesinde birçok web uygulaması, oyun ve akış hizmetleri yeni teknolojiden faydalanıyor.

Bu yazımızda sizleri en iyi 5 HTML5 oyunuyla tanıştıracağız. Bu oyunları oynayabilmek için tabi ki Chrome, Firefox 4 veya IE9 gibi HTML5 destekli bir tarayıcı kullanmalısınız.

Canvas Rider

Klasik Line Rider'dan esinlenen Canvar Rider'da yeni yerler oluşturabiliyor ve paylaşabiliyorsunuz. Oyundaki amacınız bisikletinizle seviyenin sonuna ulaşmak. Hızlanma ve eğme denetimlerini dikkatle kullanarak sürücünüzün konumunu korumalısınız. Yüzlerce kullanıcı seviyelerinden en güzellerini bulmak için popülariteye göre filtreleme yapabilirsiniz.

VII ve BoredBoredBored

VII

VII tüm tarayıcı ekranınızı bir monokrom platform dünyasına dönüştürüyor. Oyun yumuşak animasyonlar, fizikler ve hızlı tepki veren denetimlere sahip. Fare ve klavyenizi kullanarak gezinmeli, gerekli değişiklikleri yapmalı ve ilerlemeden önce her ekranı çözmelisiniz.

VII'da nesneleri taşımak için telekinesis özelliğinizi kullanabilirsiniz
BoredBoredBored

VII'de daha sakin bir hızda ilerlerken BoredBoredBored ise size inanılmaz bir arcade aksiyon oyunu sunuyor. Ok tuşları ve boşluk tuşu ile nokta şeklindeki karakterinizi düşman ateşinden korumaya çalışıyorsunuz. Saldırı yapmak için boşluk tuşuna basmalısınız. Boşluk tuşunda ne kadar uzun tutarsanız saldırınızın etki alanı o kadar büyük oluyor.

Sand Trap ve FreeCiv

Sand Trap

Bir bulmaca oyunu olan Sand Trap, Flash veya Java için yazılmış fizik motorları yerine sıfırdan geliştirilen HTML5 bir kodu kullanıyor. Her seviyede bir labirent bulunuyor ve bu labirentler içinde bir miktar kum var. Göreviniz ise labirenti döndürerek kumu sepete doldurmak.
Labirenti döndürerek kumu sepete doldurmalısınız
FreeCiv

FreeCiv, efsane Civilization oyununu tarayıcınızın penceresine getiriyor. Araştırmalı, yerleşmeli, ticaret yapmalı, maden çıkartmalı ve dev imparatorluğunuzu kurmalısınız. Bilgisayara karşı mı yoksa gerçek kişilere karşı mı oynayacağınız ise sizin tercihinize kalmış.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bunun mucizesi nerde ki

bunun mucizesi nerde ki

OPERA neden hep unutulur yada ismi gecmez anlamam ama
Ben senelerdir sadece Opera kullanırım... ve
Yukarıdaki oyunları Opera ilede rahatlıkla oynıyabilirsiniz.

OPERA 9 SENEDİR KULLANIYORUM KONFOR KALITE BAŞKA BİŞE DEMİYORUM=)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play