En iyi 5 Media Player eklentisi!

Bambaşka bir Windows Media Player: Bu 5 eklenti ile Media Player'ı tepeden tırnağa yenileyin!

  • Ali Güngör
En iyi 5 Windows Media Player eklentisi
Media Player'ı daha iyi hale getirin

Windows Media Player ile kullanabileceğiniz, hem Windows XP, hem de Windows 7 ile çalışan başarılı uygulamalar var. Bu uygulamalar içerisinden en şık 5 tanesini sizler için bir araya getirdik.

1. Firefox eklentisi

Windows Media Player varyayılan ayar olarak Firefox ile entegre olmak için "Windows Media Player Plug-in Dynamic Link Library" eklentisini kuruyor. pdsplay.dll isimli bir dosya eklentisi ile çalışsa da "Missing plugin" hataları verebiliyor.

Bu sorunu çözmek için yeni bir eklenti geliştirildi: np-mswmp.dll dosyası. Elbette ihtiyacınız olup olmadığını öneceden buradan test edebilirsiniz.

Download: Firefox eklentisi

Sleep Timer

2. Sleep Timer

Oldukça eski bir eklenti olan Sleep Timer Wİndows XP üzerinde Windows Media Player 11 sürümüyle çalışıyor.

İndirmeden önce ücretsiz kayıt olmanız gerekiyor. Options - Plug-Ins altında Armen Hakıbyan's Sleep Timer adoı altında bulabilirsiniz.

Bu eklentinin menüsünden bilgisayarı ne zaman kapatacğını ve kapatmadan önce isterseniz sesi kapatıp kapatmayacağını ayarlayabilirsiniz.

Download: Sleep Timer

Lyrics Plugin

3. Lyrics Plugin

Müzik aşıkları için çok başarılı bir eklenti. İnternet bağlantısı gerektiriyor ama müzik dinlerken, o parçasının şarkıo sözlerini Now Playing penceresi içerisinde size gösteriyor.

Bu eklenti tam ekran modunda çalışmıyor. Windows Xp ve Wİndows 7 altında çalışan eklentinin Winamp sürümünün de bulunduğunu hatırlatalım.

Başarılı bir alternatif olarak da LyricsSeeker'ı unutmamak gerekiyor.

Download: Lyrics Plugin

Düşük çözünürlüğe çare bu!

4. PixelFusion

İndirilen ya da streaming olarak izlenilen bulanık videolara bir çözüm arıyorsanız, PixelFusion aradığınız eklenti demektir.

Options- Plug-Ins- Video-DSP- Pixelfusion Plugin-Properties arasından ayarlayabilirsiniz. görüntüde kenarları düzelten bu uygulama gözle görünür bir şekilde fark yaratır.

Download: PixelFusion

Çözünürlük kötü olsa da kalite yükseliyor

5. Now Playing

Now Playing sayesinde dinlediğiniz parçaları arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz. Bu eklentinin MSN kenarı için çalışanı zaten Windows Media Player içerisinde yer alıyor. Bu eklenti ise dinlediğiniz parçaları Facebook ve Twitter üzerinde paylaşmanızı sağlıyor.

Download: Now Playing

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

minilyrics ikisindende daha iyi hemde şarkıdaki söze göre aşağı doğru kaydırıyor sözleri kendiliğinden

Lyrics Plugin bende kurulu ve XP'de tam ekran modunda çalışıyor Win7'de çalışmıyor olabilir ya da asizde bir hata olmuş olabilir diye düşünüyorum.

böyle ortada gezen eklentilere pek güvenmeyin. mikrosoftun kendi sitesinde eklentiler var. oradan güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

Sen de yorum yaz