2011'in en iyi medya çalıcısı seçildi!

VLC, Windows Media Player ve diğerleri... En iyi medya çalar yazılımı bu testte ortaya çıktı...

Testin kriterleri ve katılımcılar

Testte 16 medya çalıcısının açılma süreleri, 6 popüler HD video biçimini çalmaya başlamadan önce geçen zaman (MP4 bazlı AVI, H264 MOV, MPEG-2, MP4, OGG ve FLV), ortalama CPU ve RAM tüketimleri göze alınmış. Testin katılımcıları ise şu yazılımlardan oluşuyor:

1. ALPlayer 2.0
2. DAPlayer 1.0.1.9
3. Daum PotPlayer 1.5.26392
4. DivX Plus Player 8.0
5. GOM Player 2.1.28.5039
6. jetAudio 8.0.11 Basic
7. Kantaris 0.6.9
8. KMPlayer 3.0.0.1439
9. Media Player Classic Home Cinema 1.5.0.2827
10. MPCSTAR 5.0
11. RealPlayer 14.0.2.633
12. SMPlayer 0.6.9
13. SnowPlayer 1.10
14. VLC Media Player 1.1.7
15. Windows Media Player 12
16. Zoom Player Home Premium 7.0

Okuyucu Yorumları

Toplam 32 Yorum

Favorim Splayer. Ama testte yok.

"2011'in en iyi medya çalıcısı seçildi!" demek yanlış ve/veya eksik olur kanatindeyim. Daha birçok kendini kanıtlamış programlar var. Sanırım ücretsizler arasında en iyiler. Örneğin, Cyberlink PowerDVD, ArcSoft TotalMedia Theatre, Corel WinDVD gibi... :)

kmplayer neden listede bile yok anlamadım en özelleştirebilir oynatıcı bu.başarısı tartışılmaz bile

kim ne derse desin en iyisi gom player.

vlc player en iyisi zaten. bu sadece en kısa sürede yüklendiği için değil aynı zamanda bütün kodekleri desteklemesinden dolayıdır. 10 yılın üzerinde olan bir emeğin ürünüdür vlc. yalnız grafiğe göre alplayer en kısa yüklenme süresine sahip gözüküyor. nasıl vlc yi 1. seçmişler anlamadım. demekki sadece en hızlı yüklenme süresine bakmamışlar.

VLC player, dandik arayüzü ve ince ayarlarının yeterli olmamasından bence kaybediyor ve tamamen amatör pc kullanıcıları için ideal bir program.

KMPlayer'ın verdiği seçenekler çok daha fazla ve profesyonellere yönelik hazırlanmış, KMPlayer'ı default ayarlarında test edersen istediğin verimi alamazsın, çünkü kendi codec paketini kullanıyor ve bu da zayıf donanımlı PC'lerde HD videoları oynatmama vb sorunları çıkarıyor.

İnce ayarları biliyor ve yapıyorsanız KMPlayer en iyi video tarayıcıdır. LC player'da ne yazık ki klavye kısa yol tuşları yetersiz.

EVET şuanda DAUM POTPLAYER BETA KULLANIYORUM VE GAYET DİİL ÇOK İYİ..(KMPLAYER İN YAPIMCISIDIR VE KMPLAYER YERİNE POTPLAYER A BAŞLAMIŞTIR)..DONANIM HIZLANDIRMA "DEFAULT" TUR..

WMp 12 müzik kitaplığı için ve mp3 e şarkı atmak için, VLC yi de HD film izlemek için kullanıyorum gerisine pek gerek yok.

GOM'un da altyazı olayı çok gelişmiş.

1080p için işlemci gücüne gerek yok coreavc codeği ile ekran kartını kullanarak çok düşük değerlerde işlemcinizi kullanıp kasmadan video izlenebilir Kmplayer + Coreavc + klite kullanıyordum eskiden şuanda ise kmplayer yapımcıları daumu yapmaya başladılar ona geçtim daum potplayar Coreavc + klite tavsiyemdir

peki media playerların görüntü kalitesi ne alemde?

bundan bahsedilmemiş

bana kalırsa en iyisi jet audio plus müziklerde 1.sırada ancak filmlerde ise KMplayeri kullanıyorum sorunsuz her formatı destekliyor

media player home classic tabiki de..vlc den cok dahaiyi bir program bence.ve herseyi de acıyor

hız ve kalitenin ikisini de önemseyen biri olarak, 1.Splash player pro, 2.Km Player

acaba BS PLAYER nerede...??? üstelik VLC player' in açamadığı tüm dosyaları ve codec' leri rahatlıkla açıyor. ayrıca otomatik codec güncellemesi bile var...

acaba bir gün CHIP TEST MERKEZİ, böyle bir karşılaştırma yapsa, yaptığı karşılaştırmalara BS PLAYER' i da alsa...

saygılarrr.r.rrr

vlc bencede ...zaten mesele az kaynak kullanıp olabildigince fazla ve farklı media formatını sorunsuz oynatmak e o zaman vlc

KM player dan başkasını tanımam ve tanıtmam :))

Linux de SMPlayer kullanıyorum. Performans ve görüntü kalitesi çok iyi, ayrıca birçok ayar yapmanızada izin veriyor.

Vlc nin arayüzüne de bir el atsalar.

Windows'ta SMplayer arayuzu ile MPlayer kullaniyorum. Son zamanlarda bazi seyleri acamamaya baslayinca yedek medya calicim Gomplayer kullandim. Gecen ay basinda "MPlayer 1.0rc4 released" haberini gorunce Player binary'lerini guncelledim. Artik mplayer herseyi acmaya basladi, benim icin en rahat ve kullanisli medya oynaticisi konumuna geri dondu. RC surumu resmi hale gelince testinizi tekrarlamayi unutmayin derim ben.

gom gom gom player

muzik için BSplayer kullanıyorum
video için Splayer

ama ikisi de testte dahil edilmemiş

Bence en iyisi bs player.

Km player deneyinde görün çalmadığı halt yok...

Eski bilgisayarlar için Splash Player çok yararlı. HD videoları donmadan izletebiliyor. Listeye splash player'i alsalar tozu dumana katardı. VLC, Km player bunlar eski bilgisayarlarda hd izlettirmiyor.

GOM Player bence en iyisi, sürekli olarak kullanıyorum.

Tabii ki Splash Pro Hd Player. Bilen bilir... Yarım (tamamlanmamış) dosyaları oynatmak açısından da Gom Playerin hakkını vermek lazım.

Hiç "Spider Playeri" duydunuzmu çok pratik kullanımı çok basit bir player Türkçe desteği var ses olağanüstü kaliteli kristal netliğinde ancak sadece müzik çalabiliyor film oynatma özelliği yok..tavsiye ederim kaynak tüketimi de çok çok düşük..Film için KMPlayeri tavsiye ederim oda sistem dostu ve en önemlisi ilave codec ekleme sorunu yok..

VLC, eğer önyüklemesiz çalışıyorsa açtığınızda birkaç saniye diski tarıyor, sanırım codelerle ilgili birşey. Ve bu 4-5 saniye kadar yanıt vermeden durması anlamına geliyor. Media Player Classic ise bu bekleme süresine sahip değil. Yani videoları neredeyse anında açıyor. Hal böyleyken VLC'nin birinci olması mantıklı görünmedi bana. Belki bendeki eski sürümdür diyeyim, çünkü başka açıklaması yok.

peki en iyi görüntü kalitesi hangisinde.
mesela gomplayer çok iyi ama anı videoyu gomda izleyin bir de
media player da izleyin. windows media da görüntü çok daha net ve renkler doygun. gom da ise beyazımsı tonlar var. . yarım saniye geç açılsa ne olur açılmazsa ne olur.
En iyi görüntü kalitesi hangisnde önemli olan bu değil mi
Buna odaklanan oldu u acaba? önerilerinizi iletirseniz memnun olurum.

km player üstüne tanımam

KM player ve Daum Pot Player üstüne tanımam.Her ikisinin de ses ve görüntü kalitesi harika.Her ikisinin sahibi de Koreli.KM player sattılar yerine Daum Pot Player yaptılar.

bsplayer vazgeçilmezim.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Testin kriterleri ve katılımcılar
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir