En iyi 10 ücretsiz müzik çalma yazılımı

En iyi 10 müzik çalma ve düzenleme yazılımını bir araya topladık, özelliklerini inceledik!

  • H. Hüseyin Öztürk

Neredeyse herşeyi oynatın

Neredeyse herşeyi oynatın

10. Neredeyse herşeyi oynatın

Kullanması kolay fakat ihtiyacınız olabilecek özelliklere de sahip olan bir müzik çalma yazılımı arıyorsanız, VLC Media Player indirmeniz için sizi bekliyor. Bu programı her zamanki çalarınız olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir MP3 veya tam bir albüm seçin ve çalmaya başlasın. Arayüzü küçük bir araç çubuğu boyutuna düşürün, ekranınızda hiç yer kaplamadan müziğin keyfini çıkarın.

Basitliğine rağmen VLC Media Player, MP3 dosyaları, videolar, CD'ler dahil olmak üzere neredeyse tüm medya dosyalarını açabiliyor. Basit bir kütüphane yönetimi, çalma listesi oluşturma ve etiket düzenleme özellikleri de var. Arayüzü son derece ayarlanabilir, ayrıca eklentileri ile programın gücüne güç katabilirsiniz. Daha fazla ne isteyebilirsiniz ki?

Okuyucu Yorumları

Toplam 35 Yorum

Liste'de sayılanlardan başka bir de Cowon - JetAudio var. Es geçilmesi hata olur.

Vlc nin arayüzü berbat.Ne kadar uğraştıysam da düzgün bir hale getiremedim. Vlc yerine kmplayer bile daha güzel bir görünüme sahip :/ en azından otomatik gizlenen kontrol barına sahip ve ekranda öküz kadar çubukla sizi başbaşa bırakmıyor.Bari çubuk beyaz olmasa, kurtarır ama beyaz kenarlıklı ekranlar gibi bu da saçma çünkü göze batıyor.

VLC Media Playeri uzun zamandır severek ve beğenerek kullanıyorum, kesinlikle tavsiye ederim, VLC candır, nefestir, ekmektir, sudur...

AIMP'in olmayışı oldukça manidar. Listedeki bir çok programdan daha iyi bence.

dönüştürücü olarak format factory mükemmel bir yazılım ; bununla birlikte codec problemi yaşıyorsanız k-lite codec pack yükleyerek sorunu çözebilirsiniz, ayrıca k-lite ile birlikte gelen media player classic de oldukça kullanışlı ve hafif bir media oynatıcı..

Aimp kullan keyfine bak

müzikde aimp3 videolarda pot player bu kadar uzatmaya gerek yok...

vlc ile aimp3, başka programa gerek yok. formatfactory ye de ihtiyaç duyuluyor bazen.

Aimp nerede

Müzik Çalmada AIMP , Video Oynatmada GOM PLAYER , Dönüştürücüde FORMAT FACTORY olmaması çok garip.

AmaroK neden yok?

Winamp 2.91 + VLC Player + SUPER Convertor . Ücretsiz ve harika bir ekiptir...

Aimp/Foobar/Mediamonkey + VLC/KM Player/GOM Player bunlardan herhangi birisi veya ikisi olabilir... Windows'ta güncelleme için bile kendisinin dışında ayrı program kuran, en ufak güncellemesi bile 50 MB tan aşağı düşmeyen iTunes bu haliyle Windows'ta hiçbir kategoriye giremez benim gözümde.

Bu seçimleri kim yaptı bilmiyorum ama En iyi 10 müzik player arasında nedense Jet Audio Playerden hiç bahsetmemişsiniz..Ayrıca benim yıllardır kullandığım Spider Player gerçekten kristal berraklığında ses veriyor piyasadaki bir çok profesyonelden daha iyi Türkçe desteği var hemde ücretsiz...

Müzik oynatma ve dönüştürme için Aimp, Video ve her çeşit formatı kodek paketi gerektirmeden en kullanışlı ve yüksek kaliteyle oynatmak için Potplayer ve Youtubedan müzik indirmek için ise Songr çok iyi iş görüyor.

@M231 Songr Yazılımı gerçektende bir harika.

@Alper Çağlar Yalnız Songr artık kötüleşti.Ne yüksek kaliteli ses sağlıyor ne de iyi bağlantılar buluyor.

vlc mi harika? hani şu 1080p videonun altyazısını doğru gösteremeyen yazılım.

Müziği en iyi kalitede dinlemek için Winamp player + Dfx enhancer ile birlikte - Video için Vlcplayer xbmc media center :)

bazı yazılımlar farklı yönleriyle winmap'a alternatif olarak tercih edilebilir ancak müzik dinlemek için genel olarak winamp hala en iyi yazılım. Aimp açıldığı zaman ekranda çok yer kaplıyor ayrıca oynatma listesi winampta olduğu kadar seri kullanılamıyor. aynı kare satırında altalta daha çok parça ismini winampta olduğu gibi sıralamak imkansız............ windows media player görünüm olarak çok sade ve güzel olsada VLC ile karşılaştırdığımız zaman çok fazla kodek problemi çıkarıyor ayrıca hata vermeye çok müsait bir yapısı var.

@ALPEREN3 AIMP in sitesinde bulunan temalardan birini denemenizi tavsiye ederim. Temalar sadece renkleri vb. değiştirmiyor aynı zamanda farklı kullanıcı tiplerine uygun temalar da var. Örneğin sizin anlattığınız 2 konuyu da aşabileceğiniz şu an en az 3 tema bulunuyor. Windows media player için tek yapmanız gerken k little mega codec pack yüklemek. Ayrıca bu codeck yazılımı sayesinde bilgisayarınızda bulunan diğer video ile ilgili her programda bu codeclerle çalışabiliyorsunuz. Yani İğrenç-kullanışsız VLC ile uğraşmanıza gerek yok.

@26 Şub 2014 19:18 tavsiyelerin için teşekkür ederim ancak media playerin problemleri kodeklerle aşılabilseydi diğer yazılımlar belkide hiç doğmayacaktı. problem media playerin kendisinde. Dünyanın en fazla hata veren media pynatıcısı kabul edelim lütfen. aimp dediğim gibi hangi temayı kullanırsanız kullanın winamp2ın klasik arayüzünde olduğu gibi kullanışlı olmuyor.

@27 Şub 2014 00:57 Tabi alışkanlıklar da önemli. Bence arada bir de olsa deneyin. Belki seversiniz.Ben deilk başta zorlanmıştım ama sistem kaynağını en az tüketen yazılım larak deneye deneye bunu buldum :) Sonuçta karar sizin tabi ;)

@27 Şub 2014 00:57 Ayrıca sseviyeli cevaplar verdiğiniz için teşekkürler. Bu zamanda pek rastlanmıyor da.

@27 Şub 2014 00:57 Video için bir önerim de Daum Pot Player olacaktır ayrıca ;) kusura bakmayın internet kesintileri yüzünden parça parça yazmak zorunda kalıyorum.

müzık yetenek işidir

1-SMPLAYER 2-KMPLAYER 3-POTPLAYER ....BUNLARDAN ŞAŞMAYIN DERİM.....KODEK FALAN İSTEMEZ TIKIR TIKIR ÇALIŞIR..

KMPlayer belki de içlerinde en iyisidir ama daha çok işten anlayanlara hitap ettiği için pek çok kişi tarafından tercih edilmiyor (Ayarlarını açınca korkup kaçıyorlar genelde).

@03 Mar 2014 02:45 Bir de her açılışında ayarlarını bozma pahasına reklama geçmese :/

windows media playerin codec paketini kurarsanız mükkemmel sonuç elde edersiniz. tabiki ses kartınızında etkisi büyük.

VLC candır kullanmasını bilmeyene kötüdür.. VLC CAN CAN

Windows ta müzik dinleme programı denirse ilk akla Winamp gelir.Eğer sıkıldım başka programlara da bakayım diyenler olursa benim gibi buna Aimp ve Jet audio yuda eklersiniz. ıtunese lafım yok kullanmadım. Yalnız bence bu başlık yetersiz sırf haber olsun diye yapılmış. Video da da Gom, Km ve Bs player e severim. Bs yi pek kullanmam sırf alt yazı indirmek için kullanıyorum bazen. VLC de popüler ancak kullanmadım. Müzikte bence winamp ve aimp, Video da gom ve km player.

aımmp3 çok güzel herkese önerim diyerleri beş para etmez

Ben AİMP Der başka birşey demez bu konuda

bu müzikler idare eder sadece sevdiğim müzik yoktu ama bu site güzel

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir