En iyi ve ücretsiz 10 Photoshop alternatifi!

CHIP Online, Photoshop'a alternatif olabilecek kadar iyi ve ücretsiz 10 uygulamayı bir araya getirdi

  • Selim Öztürk
En iyi ve ücretsiz 10 Photoshop alternatifi!

Dünyanın neresinde olursa olsun her grafik tasarımcısının en çok kullanmayı arzuladığı programların başında Adobe'un Photoshop isimli yazılımı gelmektedir. Profesyonel bir resim düzenleme aracı olan Photoshop'un en olumsuz yanı ise fiyatıdır herhalde.

Bu nedenle kullanıcıların büyük bir kısmı Photoshop yerine, diğer alternatif uygulamalara bir şans veriyor; ancak birçok kullanıcı bu alternatif yazılımların Photoshop'un yanından geçmesinin söz konusu olmadığını düşünüyor.

Oysa bu pek de doğru bir kanaat değil; zira bu makalemizde sizlere tanıtacağımız birbirinden muhteşem 10 açık kaynak kodlu ve elbette ücretsiz yazılım ile Photoshop'ta bulunan birçok fonksiyondan, hatta bazı yerlerde çok daha fazlasından, faydalanabileceksiniz.

Makalemizin devamına galeri sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Bu işten anlayan arkadaşlar, sizce bu 10 alternatiften en iyisi hangisi?(Windows için)

Photoshoptan vazgeçemem. Hem googlede ufak bir aramayla hem türkçe son sürüm hem de cracklı halini bulabiliyorsunuz. Şimdi burda link vermiyim. Yasak çünkü... Üstelik bu programın denetimi de yok. Yani kimse gelip cracklı photoshop kullanıyorsunuz diye kapınıza dayanmaz. Çünkü cracklı olması adobenin istegidir. Böylece Ünlü bir program oluyor. Eğer hiçbir şekilde crack olmasaydı zaten bu kadar popüler olmazdı diye düşünüyorum. Çünkü fotografçılar hariç kimse o kadar para verip o programı almaz burdaki ücretsiz alternatiflerden kullanırdı. Saygılar !!!

Alternatifleri okumadım ama prof. değilsen Paint .NET var. Süper bence. getpaint.net ten yükleyebilirsin.

en iyisi gimp

paint.net dene görürsün

1 yıldan fazladır Paint.Net kullanıyorum.. Kesinlikle muhteşem ve çok hızlı... Korsan yazılım kullanacağınıza ücretsiz yazılım kullanın... Korsan önerenlere de kırmızı kart gösterin lütfen...

Adobe Photoshop kadar olamasalarda güzel ve pratik yazılımlar TŞKLER CHİP

Ben açıkkaynağı severim aynı zamanda linuxta kullanıyorum fakat Photoshopun yerini hiçbirşey tutamaz. Ne gimp tutar ne paint.net

indirsem direk çalışırmı sorun olmasın

Bende dijital çizimle filan uğraştığım için kesinlikle gimp öneriyorum, bana photoshop programını hiç aratmıyor. İstesem photoshop kullanırım ama bana gimp yetiyor. :)

MyPaint'de var açık kaynak kodlu ve windows, linux, mac, işletim sistemlerinde de çalışıyor.

acil cevap verir misiniz Adope Photoshop ücretli mii çook acill :) teşekkürler

@25 Ağu 2013 16:20 Evet Photoshop ücretli olduğundan kısıtlı kullanıma sahiptir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play