En kötü yazılımlar ve iyi alternatifler

CHIP Online internetin en kötü yazılımlarını derledi. Tabii ki iyi alternatiflerini de...

  • Ali Güngör

CHIP Online okuyucuları için en çok eleştiri alan, en az sevilen; hatta nefret edilen en kötü yazılımları seçtik. Ama merak etmeyin bu berbat yazılımların karşısına en iyi alternatifleri de dizdik. Sizin için kötüleri derledik ki baş ağrısı çekmeyin!

Yedekleme araçları, smiley paketleri, sadece süsten ibaret uygulamalar, fiyatı saçma derecede yüksek olanlar ve akla ziyan her türden yazılım bu dosyada kendisine yer bulmayı başardı. Elbette bu kötü araçların içinden de bazı uygulamaları kullanışlı bulanlar çıkacaktır ama biz yine de genel kabul görmüş iyi alternatiflerden seçmeden edemedik. Siz de denediğiniz ve kesinlikle memnun kalmadığınız yazılımları ve alternatif olarak kullandığınız sağlam programları forumda bizlerle paylaşın.

Ama daha önce bakın galerimizde neler var...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Creative'in ses kartları için çıkardığı kendi yazılımlarını da en kötüler arasına ekleyebilirsiniz.. hem kötünün kötüsü olur ,zira alternatifi bile yok !
windows 7 altında sözüm ona destek veren tuhaf driverlerı canımıza tak etti

Java ile yazılmış tüm masaüstü uygulamalarını eklemek mümkün.

İy ve kötü gibi kişiden kişiye değişebilen, görece olan kavramlar kullanarak bu ve buna benzer makaleler hazırlamanızı çok saçma buluyorum. Daha önceleri de iğrenç telefonlar başlıklı bir makale yayınlamış ve içeriğinde pek çok kişinin beğendiği telefonlara yer vermiştiniz.

Kötü : Bu ve buna benzer görece kavramlar üzerine makaleler hazırlamanız.
İyi : Siz sunun, tehlikelerini belitin, bırakın kullanıcılar iyi mi kötü mü kendisi karar versin.

CHIP Online'ın notu:
Fiyat, performans, ergonomi, teknik destek vb kriterlerde alternatifleriyle arasında kolayca farkedilebilen bir uçurum bulunan ürün ve hizmetleri rahatlıkla kötü ve iyi olarak sınıflandırabiliriz. Bu yüzden testlerde ve değerlendirme yaptığımız makalelerde bu şekil olumlu ve olumsuz yargılara yer veriyoruz. Sonuçta virüslü diye bağlantısını vermediğimiz birkaç tanesi hariç okurlar merak edip denemekte özgürler.

Biz tarafsız değerlendirme yapmaya dikkat ediyoruz, değerlendirme yapmamaya değil. Aksi takdirde makalelerimizin ürünlerin içerisinden çıkan sıkıcı kullanma kılavuzlarından farkı kalmaz. Salt bilgi değil, aynı zamanda bir bilişim kültürü yayınıyız.

En Kötü Yazılım Bence vista transformation pack sistemi felç edebiliyor.

En Kötü Yazılım Bence vista transformation pack sistemi felç edebiliyor.
==========================
^^sana katılıyorum aynen + vista mizer tamamen xp vista olsun yok bilmem ne kanmayın bunlara :) sallayın pc ve işlemciyi cok zorluyo xp teması ama bide kurup kaldıranlara sorun:) kurun % 60 70 cpu harcadıgını göreceksiniz:)

Sen de yorum yaz