En küçük DV kamera

HD devrinde DV kamerayı kim kullanır diyebilirsiniz. Ama bu kamera biraz farklı...

En küçük DV kamera

Evet, HD devrinde artık DV kamera almak çok saçma olabilir. Ama Muvi Micro DV'ninboyutları sadece 5,5cm x 2cm x 1,6cm; yani neredeyse başparmağınız kadar. Buna rağmen saniyede 30 kare ile 640x480 piksel çözünürlüğünde videolar çekebiliyor. Videoları ise üzerindeki Micro SD karta kaydeden Muvi Micro DV bütünleşik pili sayesinde 3 saate kadar kayıt yapabiliyor.

Kameranın bir ilginç özelliği de sese duyarlı çekim modu. Bu modda kamera insan kulağının ancak duyabileceği 65 desibellik bir ses duyduğunda çalışmaya başlıyor ve ses kesildikten iki dakika sonra da otomatik olarak kapanıyor. Bu sayede çok daha uzun bir süre güvenlik kamerası görevi görebiliyor.

Muvi Micro DV'nin asıl tasarım amacı ise dağcılık veya benzer doğa sporlarında sporcunun bakış açısından sporu görüntüleyebilmek. Bunun için ek bir spor kiti de bulunan kameranın fiyatı ise 200 TL.

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

SD DV Pal kameralar 25 fps 720x576 px çözünürlüğe sahiptir, 640x480 VGA çözünürlüktür ve zaten bu şekilde kayıt yapabilen sürüyle telefon var. çoğunda 30 fps belirtilmesine rağmen genelde görüntü 15 fps izlenimi bırakır.

Gereksiz bir cihaz. Fazla satmaz kanımca.

200 tl verilmez buna :D

Türkiyede satılan yer varmı?

200 tl buna vereceğine üstüne biraz daha koy N73 al kral gibi video ve foto çeker mesaj bile çeker:D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir