"En özel" Xbox One ile gelen yardım!

Piyasadan asla satın alamayacağınız bu çok özel Xbox One, ufak bir servete yeni sahibini buldu!

"En özel" Xbox One ile gelen yardım!

Microsoft'un Xbox Live programlama lideri Larry "Major Nelson" Hryb, geçtiğimiz hafta eBay üzerinden beyaz bir Xbox One'ı satışa çıkardı. Bu hareketin amacı ise, Wounded Warrior Project için para toplamaktı. Açık arttırma, şu anda bitmiş durumda ve isimsiz bir katılımcı 11.300 dolar karşılığında Xbox One'ın bu sürümüne, normal çıkış tarihinden birkaç gün öncesinde sahip olma imkanını kazandı.

İsimsiz kazanan, büyük ihtimal ile, ödediği paranın bu önemli hayır amacına hizmet edeceğini öğrenmekten büyük mutluluk duyacaktır. Wounded Warrior projesinin amacı ise "yaralanmış askerleri, farkındalık sağlamak, yaralı servis üyelerine yardımı desteklemek, yaralı servis üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına hizmet ve programlar sağlamak gibi yollar ile onurlandırmak ve güçlendirmek" olarak özetlenebilir.

Beyaz Xbox One, Microsoft'un Xbox bölümünün de bir parçası olduğu Interactive Entertainment departmanında çalışan kişilere verilmekte. Bu özel Xbox, beyaz konsol ve kontrol koluna ek olarak, üzerinde "I Made This (bunu ben yaptım)" yazan ve disk girişinin sağında bulunan bir etikete sahip. Bu Xbox'ın normallerinden fiziksel özellikleri aşan farkı ise, 1 yıllık bedava Xbox Live Gold üyeliği ve direkt olarak Microsoft tarafından yayınlanan Xbox One açılış oyunlarının birer kopyası ile beraber gelmesi. Ayrıca sadece bu Xbox'a sahip olunarak, özel bir Launch Team Xbox Live "achievement"ına da sahip olunuyor.

Hayır kurumuna yapılan yardım ve diğer Xbox Live özellikleri bir kenara, çok sınırlı sayıda üretilen ve koleksiyon değerine sahip olduğu rahatlıkla söylenilebilecek bu Xbox'a sahip olmak, konu ile ilgisi "konsol oyunları oynamayı sevmeyi" aşan birine mutlaka büyük mutluluk getirecek bir ayrıcalık olarak, küçümsenemeyecek bir özellik taşımakta...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

aspratöre o kadar para verilir mi? yuh... :P

hayır kurumuymuş kime hayırları dokunmuşki hayır kurumu oldu ...

Microsoft farkı..

20 yil sonra en az 200.000 $ eder bu konsol.

Güzel bir düşünce, konsolun gücü kalitesi böyle durumlarda çok anlamsız kalıyor. Sony de buna benzer şeyler yapmalı.

Beyaz gerçekten güzelmiş

kendi devletlerine faydası dokunmuş o yaralı askerlere yardım edecek kendi devletleri vardır! Bu yardım kampanyası neden güçlülere yapıldı da zayıflara; mesela açlıktan ölme sınırına gelmiş muhtaçlara yapılmadı?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir