En pahalı cebi yakından tanıyalım!

Geniş bütçeli kullanıcılara hitap eden çok özel bir telefon olan Vertu'yu merak edenler için...

Cep telefonlarının Ferrari'si
Vertu pazarlama müdürü Arthur Tay konuğumuz oldu

Piyasaya çıktığı andan itibaren "cep telefonlarının Ferrari'si" olarak adlandırılan ve teknolojisinden çok tasarımı, üretiminde kullanılan çok özel malzemeler ve el emeği ile üretilmesi ile cep telefonu arenasında farklı bir yere oturan Vertu'nun Kıdemli Pazarlama Müdürü Arthur Tay geçtiğimiz ay Türkiye'deydi. CHIP Online olarak kendisini yakaladık ve herkesin çok merak ettiği soruları tek tek sorduk!

CHIP Online: Vertu'nun misyonunu bize anlatır mısınız?

Arthur Tay: Piyasada lüks mobil cep telefonları üretmekteyiz.  Bunu 1998'den beri yapıyoruz, yani yaklaşık 15 sene oldu. 2002 yılında Vertu Signature modellerimizi piyasaya sürdük.  Geçen sene itibariyle de akıllı cep telefonları klasmanında Android telefonlarımızı piyasaya sürdük.  Misyonumuz ise piyasada kolay bulunmayan olağanüstü malzeme ve hizmetleri müşterilerimize sunabilmek.  Bunu olağanüstü tasarım ve işçilik ile sağlamaktayız.

CHIP Online: Bir Vertu'nun tasarım prosesinin nasıl başlayıp bittiğini bizlere anlatabilir misiniz?

Arthur Tay: İngiltere'de bulunan tasarım ekibimiz minimalist, modern ve çağdaş tasarım çizgisinde işler yapmaktadır. Ben de seneler önce bu konuyla ilgili çalışmaların başında bulunmuştum.  Fark ettiyseniz yeni çıkan modeller eskilerine benzememektedir. Bunun arkasında Endüstriyel Tasarım ekibimizin gayretli ve başarılı çalışmaları bulunmakta.  2 Ekim'de Londra'da bu örnekleri sergileme şansı bulduk.

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir