En popüler 10 bilgisayar aksesuarı!

PC aksesuarı dendiğinde onlarca şey sayabilirsiniz. Bunlar arasından en popüler ilk 10'u seçtik!

  • Zeynel A. Öztürk

Monitörler ve fare

Monitörler ve fare
İki monitörü bir arada kullanarak verimliliğinizi artırabilirsiniz

2. Monitörler

Standart monitörler ortalama olarak 15 inç'ten 17 inç'e farklı boyutlara sahipler, ancak 40 inç gibi büyük monitörler de mevcut. Büyük monitörler, sunduğu geniş alan sayesinde işinizi daha kolay yapmanıza yardımcı olur ve tabi ki çokluortam içeriğini büyük bir monitörde daha keyifli bir şekilde izleyebilirsiniz. Üretkenliğinizi artırmak için bir çözüm arıyorsanız, iki monitörü tek bir sisteme bağlayarak farklı programları farklı ekranlarda çalıştırabilirsiniz.

1. Fare

Farelerin önceki sürümleri, imleci hareket ettirmeye yönelik küçük bir topa sahipti. Bugünkü fareler ise hareketi algılamak için lazer ışıklarını kullanıyor. Trackball adındaki benzer cihaz ise, sabit bir cihaza bağlı topu döndürerek imleci hareket ettirmenize izin veriyor. Kullanılan teknoloji faredekine oldukça benziyor ancak bilgisayar hayranlarının dikkatini fareler kadar çekmeyi başaramadı.

Bugün ise elmas kaplı modellerden, kürklü modellere her türlü fareyi bulmak mümkün.

Laptop kullanıcılarının ise fare ile touchpad arasında bir tercih yapması gerekiyor. Touchpad'de kullanıcı düz bir yüzeyde elini kaydırarak ekrandaki nesneleri seçiyor veya taşıyor. USB portunu kullanarak istediğiniz zaman standart veya kablosuz bir fare bağlamanız tabi ki her zaman mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

daha fazla resim olsa iyi olurdu.

6 dan sonra 5 geliyor evet budur

sıkıştırılmış hava tüpü ilgimi çekti keşke satın alma bağlantısı falan koysaydınız

sıkıştırılmış hava her zaman yararlı değildir tamam güç kaynağının ömrünü biraz uzatabilir ama sıkıştırılmış havayla fan güçsüz döndüğünden zarar görebilmektedir aynı şekilde anakarta yaparsanızda hatalar çıkabilmektedir.

daha fazla aksesuar vardı sanki.....

sıkıştırılmış hava tüpü nedir ya ilk defa duyuyorum google da da çıkmadı arattırdım.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir