En popüler 10 bilgisayar aksesuarı!

PC aksesuarı dendiğinde onlarca şey sayabilirsiniz. Bunlar arasından en popüler ilk 10'u seçtik!

Sıkıştırılmış hava tüpü ve web kameraları

Sıkıştırılmış hava tüpü ve web kameraları
PC bileşenleriniz üzerinde biriken toz, hava akışını engelleyecek, PC'nizin daha çok ısınmasına dolayısıyla yavaş çalışmasına neden olabilecektir

6. Sıkıştırılmış hava tüpü

Klavyenizin tuşları yapışmaya başladığında veya düzgün çalışmadığında hava tüpünü ortaya çıkarmanın vakti gelmiş demektir. Bu basit araç sayesinde kırıntıları, tozu ve diğer artıkları tuşlarınızın arasından temizleyebilirsiniz. Sıkıştırılmış havayı bilgisayarınızın fanlarını veya güç kaynağını temizlemekte kullanarak PC'nizin ömrünü uzatabilirsiniz.

5. Web Kameraları

Web kameraları, aile ve arkadaşlarınızla görüntülü sohbet yapmanıza, dünyanın farklı yerindeki insanlarla işlerinizi yönetmenize izin verir. Bazı laptop'larda entegtre kamera bulunmaktadır, ancak birçok PC USB portundan bağlanan ayrı bir Webcam'e ihtiyaç duyar. Kablosuz web kameraları, evinizin farklı odalarından görüntü yayınlayabilmenizi olanaklı kılarken, bazılarını belirli aralıklarla fotoğraf çekecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

daha fazla resim olsa iyi olurdu.

6 dan sonra 5 geliyor evet budur

sıkıştırılmış hava tüpü ilgimi çekti keşke satın alma bağlantısı falan koysaydınız

sıkıştırılmış hava her zaman yararlı değildir tamam güç kaynağının ömrünü biraz uzatabilir ama sıkıştırılmış havayla fan güçsüz döndüğünden zarar görebilmektedir aynı şekilde anakarta yaparsanızda hatalar çıkabilmektedir.

daha fazla aksesuar vardı sanki.....

sıkıştırılmış hava tüpü nedir ya ilk defa duyuyorum google da da çıkmadı arattırdım.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir