En son sürümleri herkesten önce deneyin!

Android uygulamalarını daha son sürüme ulaşmadan, herkesten önce denemeye ne dersiniz?

En son sürümleri herkesten önce deneyin!

Android uygulamalarınızın en son sürümünü elde etmek için "Tümünü Güncelle" düğmesine dokunmanız yeterli. Ama son sürümlerden önce yayınlanan beta veya test sürümleri de var. Biraz risk almayı seviyorsanız, deneysel güncellemelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz...

Beta veya Alpha testlerine katılın

Bu seneki I/O etkinliğinden bu yana Google, geliştiricilere uygulamalarının alpha veya beta sürümlerini oluşturmalarına izin veriyor.

Bazı özelliklerin çalışmama ihtimalini göz önüne alıyorsanız, bazı uygulamaların sunduğu beta programlarına katılabilirsiniz. Bunun için öncelikle ilgili Google+ veya Google Group topluluğuna katılmanız gerekiyor. Beta programı sunan uygulamalar arasında şu popüler isimler var: Facebook, Evernote, Dolphin Browser, Nova Launcher, Rdio.

Beta uygulamalarını ayrı olarak indirin

Bazı uygulamalar, Google'ın yeni Groups sistemini kullanmak yerine beta sürümlerini direkt olarak Google Play'de indirmeye sunuyorlar. Bu uygulamaları kullanabilmek için herhangi bir yere üye olmanıza veya davetiyeye ihtiyacınız yok. İşte beta sürümünü direkt olarak indirebileceğiniz birkaç uygulama: Chrome Beta, Firefox Beta, Humble Bundle, Aereo, Themer.

Devamı, ikinci sayfada...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Hayır derim :)

@29 Kas 2013 05:41 bende acelemiz yok çıkınca deneriz :D

sanki 'stabil' dedikleri sürümler düzgün çalışıyor da bir de betalarla uğraşalım... bir dünya Android bir tek iPhone etmiyor :S

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
En son sürümleri herkesten önce deneyin!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir