En yeni özellikleri ile Firefox 3

Halen beta aşamasında olan Firefox 3'ün en yeni özelliklerini mercek altına aldık.

En yeni özellikleri ile Firefox 3

İpek Özdemir

Firefox 3 aslında halen beta aşamasında. Ama yinede ön hazırlık versiyonu yeni özellikleri ile çok özel bir tat sunuyor. En yeni özellikleri ile bu versiyonun servisini yapıyoruz. Tadını çıkarın.

Firefox tarayıcısı tüm dünyada kullanıcılar arasında oldukça seviliyor. Mozilla'nın 10 yıllık geçmişi hep başarı hikayeleri ile dolu olmadı. Ama bugün kesin olan şey. 5.000.000' dan fazla indirilmiş olması ile ve yüzde 15 lik Pazar payı ile Firefox'u internetten ayrı düşünmek imkansız.

Mozilla'nın "Take back the Web" sloganına sadık kalarak başarı öyküsünün devam edeceği düşünülüyor. Mozilla yazılım geliştiricileri üçüncü versiyon internet tarayıcıları için yine oldukça heyecan verici yenilikler düşünmüşler.

Bu yazımızda size bu yeni tarayıcının en iyi on yeniliğini gösteriyoruz ve aynı zamanda soruyoruz: En çok hangi fonksiyonlara sevindiniz?

Firefox 3'ün beta sürümünü buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

sayfada istediğini sürükle bırak olayı şahane bence. maxthon'dakinden daha kullanışlı...

Bu özellik opera sürümünde de var. özellikle beğendiğin resim varsa resmi sürükleyip tab(ya da sekmelere) bırakıyorsun. Bundan daha güzeli nerde var?

firefox tan nefret ederdim. FF3 le sevgim sempatim arttı. ama hala geliştirilmesine ihtiyaç var. sistem kullanım değerleri çok yksek. Opera şu an o konuda çok iyi. eklenti işleri opera da da olsa keşke. tilkiyle hiç uğraşmasak.

arama (F3) özelliği haika

Ayrıca Hareketli PNG resimlerini de destekliyor. http://en.wikipedia.org/wiki/Animated_Portable_Network_Graphics

desteklenen diller arasında "kurdish" olmasıyla hayrete düştüm

@xelamony
hayret edilecek bir durum yoktur, belarusça ve hinduca varken kürtçe de oldukça normaldir. keşke bütün dünya dilleri olabilse. ubuntu iyi bir örnek olmalı, afrikanın 4 yerel dilini de koyarak, bütün dünyaya çok güzel şeyler anlatıyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir