Endonezya, YouTube'a olan yasağı kaldırdı

Youtube'a yasak koyan ülkelerden biri daha bu yasağı kaldırdı. Acaba hangi ülke?

  • Selim Öztürk
Endonezya, YouTube yasağını kaldırıyor

Endonezya, uzun süredir ülke çapında çapında tartışılan bir anti-İslam filmin yayınını bir süre önce durdurmuştu. Ancak artan şikayetler ve halkın tepkisinin son günlerde zirveye çıkması, Endonezya hükümetinin geri adım atmasına neden oldu ve hükümet YouTube'a koyduğu blok yüzünden üzgün olduğunu dile getirdi.

Endonezya'nın ana ISP'siyle, YouTube, MySpace ve diğer önemli bazı web sitelerine erişim, hükümetin isteği üzerine tekrar sağlandı.

Bu konuda Endonezya hükümetinden bir yetkili şunları ifade etti: "YouTube ve diğer birkaç siteye erişim tekrar açıldı. Bu sitelerin tekrar açılmasının nedeni son günlerde kullanıcıların protestolarının bir hayli artması oldu. Bu tepkiler üzerine, hükümet olarak şikayetleri dinledik ve böyle bir karar verdik."

Chip Online'ın Yorumu: Endonezya hükümetini, sağ duyulu hareket etmesi ve halkın tepkilerini kulak ardı etmemesinden dolayı kutlamak gerek. Dünya genelinde yer yer yasaklar devam ederken, ülkemizde de yeni yasakları görmeye başladık. Bunun en son örneği de maalesef Google oldu. Acaba ülkemizdeki halkın tepkisi, yetkililerce Endonezya'da olduğu gibi bu denli ciddiye alınabilir mi dersiniz?

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Chıp onlıne yorumunun sorusunu cevabı aslında açık değilmi? Hangi hükümet şimdiye kadar halkını dinleyip bir şey yaptı ki?

Bence Ülke yöneticileri bir yönden de haklı önüne gelen video koyuyor sonrada ortalık karışıyor bu vide siteleri videoları incelemeden önüne gelen video koyarsa öyle olur sonuna kadar destekliyorum ülke yöneticilerini ülkelerin görüşüne dinine hakaret edecek bir video yu hangi ülke tasnif eder soruyorum bir chip ziyaretçisi olarak.

Endonezya önce kapatıyor sonra "Halk`tan tepki geldi " diyerek tekrar açıyor.Kapatırken halktan tepki gelceğini bilmiyolarmıydı ?

En iyisi hiç kapatmamak kapatıp açanları kutlamak saçmalık bence...

hem başlıkta ülkenin adı var. Hemde hemen altında hangi ülke diye sormuşsunuz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play