Enerji tasarrufu modunda 0 Watt harcayan LCD

Fujitsu Siemens dinlenme modunda hiç elektrik yüketmeyen bir LCD monitörü tanıtıyor...

  • Halil Mollaoğlu
Enerji tasarrufu modunda 0 Watt harcayan LCD
Ekonomik ekran: ScenicView dinlenme modunda 0,0 Watt harcıyor.

Fujitsu Siemens CeBIT fuarında ScenicView P22W-5 Eco TFT ekranını tanıttı. Cihazın özel yanı ise enerji tasarrufu modunda 0,0 Watt elektrik harcaması.


Monitör geniş ekran formatında üretildi ve bir yükseklik ayağı var. Enerji tasarrufu ise geliştiricinin yapıya dahil ettiği ekstra bir modül ile oluyor. Daha basitçe açıklamak gerekirse bu modül, monitörü dinlenme modundan çıkarmaya yetecek kadar elektrik depoluyor. Geleneksel monitörler ise dinlenme modunda 2 Watt enerji harcıyor. Fujitsu Siemens'e göre monitörünüz sürekli açık kaldığı sürece senelik 15 Dolar elektrik tasarrufu yapmış oluyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

monitör güzelmiş ,keşke diğer özelliklerini de yazsaydınız,piksel ,yenileme hızı gibi.
saygılar

Samsung, LG, Philips gibi 19" LCD monitörlerinde yazar zaten (mesela SyncMaster 960BF) bekleme-dinlenme modunda 1W harcar diye nerden 2W harcıyor denmiş anlamadım. (Monitörün büyüklüğü inc'e göre değişiyorsa bilemem)... Önemli olan yine her LCD monitörde açık halde harcadoğı varsayılan 34W (veya 36W olabilir) tüketiminin düşürülmesi.. CRT lere göre (CRT 75W) şu an LCD ler çok düşük güç tüketimleri olsada birşeyler yapılmalı...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play