Engellilere Özel Çok Fonksiyonlu Yazıcı

CANON, siyah beyaz çok fonksiyonlu ofis ürünleri serisine iki yeni ürün daha ekledi. CANON’un yeni ürünleri iR 5570 ve iR 6570 yüksek güvenlik özelliklerinin yanısıra, engelliler için de bir çok ek özellik taşıyor.

iR 5570 ve iR 6570’in “Sesli Rehber Özelliği” (İngilizce) görme engellilere kontrol panelini rahatlıkla kullanma imkanı sunuyor. “Uzaktan Operatör Yazılımı Özelliği”, bedensel engelli çalışanların masaüstünden printer’ı rahatlıkla kullanmalarına olanak sağlıyor. “ADF kolu” ise, tekerlekli sandalye kullanan kişilerin tarama işlemi yaparken makineye daha rahat erişmelerine yardımcı oluyor.

Çıktı, fotokopi, tarama ve mailing özelliklerini tek bir makinede bir araya getiren iR5570- iR6570, MEAP teknolojisi ile (Uygulamaların Yüklenebileceği Çok Fonksiyonlu Platform/ Multifunctional Embedded Application Platform) kullanıcılara değişen ihtiyaçlarına göre geliştirilebilecekleri ürünler sunuyor. iR 5570 dakikada 55 kopya, iR6570 ise dakikada 65 kopya hızına sahip.

CANON’un 4.000 IT yöneticisi üzerinde gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre, IT yöneticilerinin %95’inin işyerlerinde en önemli verdikleri konu “güvenlik”. Bu amaçla iR 5570 ve iR6570’de birçok güvenilir çıktı opsiyonu yer alıyor. Yetkisiz kullanımlarda gizli bilgilere erişimi en aza indirmek için, makinenin hard diski şifrelenebiliyor ya da önceden programlanmış bir şekilde silinebiliyor. Ayrıca “ID yönetimi” sayesinde çalışanlar makinaları kendi şifreleriyle kullanabiliyor. Güvenilir çıktı ve posta kutusu özelliği, yazıcıya gönderilen gizli belgelerin sadece gönderen kişi tarafından alınmasına olanak sağlıyor. Taranmış belgelerden elde edilen şifreli ya da şifre-korumalı PDF’ler, yetkisiz olarak görüntülenemiyor. “Aranabilir PDF Özelliği” ise kullanıcıların dosyaları hızlı bir şekilde oluşturmalarına ve taramalarına yardımcı oluyor.

Siyah beyaz çok fonksiyonlu ofis ürünlerinin pazardaki hakimiyetlerini sürdürdüklerini belirten Canon Avrupa Ürün Yöneticisi Diana Knezevic, kullanımı kolaylaştırmak, güvenliği artırmak ve işyerlerinin ihtiyaçlarına en iyi çözümleri sunmak için ofis ürünlerini sürekli yenilediklerini söyledi.

iR 5570 ve iR 6570, Web Access özelliği ile ürünler üzerinden “kullanıcı arabirimi” ile internete erişim imkanı sunuyor. Böylece kullanıcılar PDF’leri ve istedikleri sayfaları web sitelerinden basabiliyor. Ayrıca direkt olarak makine üzerinden şirket intranetine ulaşabiliyor.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir