Epic'ten Unreal motorlu Flappy Bird türevi!

Unreal Engine 4'ü kullanan ilk oyun, Epic tarafından yayınlandı ve herkesi şaşırttı!

  • Zeynel A. Öztürk
Epic'ten Unreal motorlu Flappy Bird taklidi!

Epic Games, geçtiğimiz ay Unreal Engine 4'ü ayda 19 dolar ödemeyi kabul eden herkesin kullanabileceğini duyurmuştu. Firmanın yayınladığı ilk Unreal Engine 4'lü oyun ise büyük bir yapım değil, motorun küçük işleri de başarabildiğini gösteren bir mobil oyun oldu.

Bir Flappy Bird kopyası olan Tappy Chicken, Android ve iOS cihazlarında oynanabildiği gibi web üzerinden de oynanabiliyor. Oyun, iddiaya göre daha önce programlama deneyimine sahip olmayan Epic Games tasarımcısı Shane Caudle tarafından, yaklaşık 1 haftada geliştirilmiş.

Unreal Engine 4 ile oyun geliştirmenin kolaylığı, "Blueprints" sayesinde kod bilmeye gerek kalmadan Unreal Engine 4 motorunu değiştirebilmenize dayanıyor. Oyunun Android sürümü, Google Play'in leaderboards gibi özelliklerini desteklerken iOS sürümü, Game Center altındaki benzer işlevleri destekliyor. Epic, motora gelen her önemli güncellemeyle birlikte oyunu güncellemeyi ve ona yeni özellikler eklemeyi planlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Oyun orjinal oyundan da sorunlu. Çarpmadan ölüyor maşallah. Hangi grafik motorunu kullanıyor emin değilim ama sonuç olarak bu da kötü bir klon oyun.

son derece dandik oyun... fare ile oynanmıyor...

Sen de yorum yaz