Epson'dan yeni nesil projeksiyon

Epson; kaliteli sunum ve multimedya içeriklerin aktarımı için, EMP-1825'i geliştirdi.

EMP-1825, PC olmaksızın çalışabiliyor

EMP-1825, PC olmaksızın çalışabiliyor

Kablosuz teknoloji kullanımında işyeri kullanıcılarının en büyük endişesi olan data güvenliğine yönelik olarak Epson; herhangi bir datanın çalınmamasını sağlamak adına EMP-1825'i sadeleştirilmiş WPS prosedürüyle, WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK, EAP (WPA), EAP (Cisco) 802.1x3 protokollerini desteklemesini sağladı. Projektörün fiziksel güvenliği için ise Kensington kilit deliği ve güvenlik barı dahil edildi.

Projektörün PC olmaksızın çalışabilme özelliği, kullanıcıların multimedya içerikli sunumları için yalnızca USB anahtarı ya da Compact Flash hafıza kartı kullanmalarına olanak tanıyor. Bu özelliği ile MPEG2, MPEG4 ve WMV gibi video formatları da dahil olmak üzere birçok dosya formatını okuyabilen; sunum, slideshow ve film gösterimi için ideal olan bu projektör, internetten her türlü dosyanın indirilerek gösterilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra; ağ bağlantısı ile, projektöre bağlı Compact Flash kart üzerinden data düzenlenip kurtarılabilme özelliği projektörü özellikle tavana monte edilen halka açık yerlerdeki kullanım için ideal hale getiriyor.

Eğer sunumu yapılan içerik hafıza kartı, USB kablosu ya da kablosuz olarak bir bilgisayardan aktarılıyorsa, kullanıcılar yukarı/aşağı sayfa kontrolünü projektörle birlikte gelen uzaktan kumanda ile yapabilme avantajına da sahip oluyorlar.
Projektörün ağ üzerinden yapılandırılmasını ve çalıştırılmasını sağlayan Epson EMP Monitor yazılımı; kullanıcının herhangi bir yerel ağa bağlı bir bilgisayardan projektörün durumunu takip ve kontrol etmesini sağlarken aynı zamanda projektör hataları, lamba ile ilgili problemler ve ısı kontrolünün takibine de merkezi olarak yapılabilmesine imkan tanıyor. Aynı zamanda ağ yöneticilerine e-mail yoluyla fazla ısınma gibi konularda haber verme özelliğine de sahip projektör; bu özelliği ile projektörün ömrünü uzatıp bakım kontrolü için ayrılan zamanı azaltırken, sistem işletimini de maliyet-etkin bir hale getiriyor.

Son derece kapsamlı özelliklere sahip olmasına rağmen kaliteden fedakarlık edilmeden tasarlanan EMP-1825'in yalnızca 3.1 kg ağırlığında oluşu hem taşınmasını hem de tavana monte edilmesini kolaylaştırıyor. 3LCD teknolojide kullanılan 3500 ANSI lümen lambası, aydınlık ve büyük ortamlarda bile mükemmel renk oluşumu ve parlak-doğal görüntü sağlıyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
EMP-1825, PC olmaksızın çalışabiliyor
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir