Ereteam Veri Bilimci Yetiştirecek

Geleceğin meslekleri arasında gösterilen veri bilimci ve yapay zeka konularına ilgi duyan gençler, bu eğitimden faydalanmak isteyebilirler!

Ereteam Veri Bilimci Yetiştirecek

BilimSanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Ar-Ge merkezlerinden biri olarak faaliyet gösteren yazılım hizmeti danışmanlığı firmalarından Ereteam'den gençlere kariyer müjdesi geldi.

Firma bu yıl 5.'sini gerçekleştirdiği ''Danışman Eğitim Programı'' ile yazılım sektöründe yeni bir iş fırsatı sunuyor.

'Veri, İleri Analitik ve Yapay Zeka' konularına ilgi duyan gençlerin eğitilip istihdam edileceği program; ilgili üniversite bölümlerinden mezun olmuş ya da 1 yıldan az iş tecrübesine sahip olan adayları kapsıyor.

14 Haziran'a kadar devam edecek olan başvurular sonucunda değerlendirilen adaylar, çeşitli elemeler ve mülakatlardan geçecek. Kriterlere uygun olarak değerlendirilen adaylar 3 ay boyunca uzman ekipler tarafından temel yazılım ve veri tabanı eğitimleri alacak. Eğitimleri başarılı bir şekilde bitiren adaylar sürecin sonuna gelindiğinde ise Ereteam tarafından istihdam edilecek.

''Gençler İleri Teknoloji Eğitimleri Alacak''

Eğitim programlarının alanında uzman ekiplerce verildiğini dile getiren Ereteam'in CEO'su Kutlay Şimşek, ''Eğitime hak kazanan gençler 'Veri, İleri Analitik ve Yapay Zeka' alanında eğitimlere tabi olacaklar. Eğitimimiz kapsamında gençler; Alteryx, ClickFox, Data Robot, IBM (Cognos BI, Cognos TM1, Infosphere, SPSS, Tealeaf, Unica, SPM, PCI, BPM), Tableau, Theobald, Boxever, Clear Demand, CXO-Cockpit, Orchestra Network, Arcadia Data, Quilliup gibi ileri teknoloji ürünlerin eğitimlerini de alacaklar.'' dedi.

''Başarılı Adaylar Yurtdışı Projelerde Yer Alacak''

Adaylarının eğitim sonrası teknik bir sunum hazırlaması gerektiğini hatırlatan Kutlay Şimşek, ''İstihdam edeceğimiz adaylardan teknik bir sunum yapmasını bekliyoruz. Sunum adayların 3 aylık eğitim süreci boyunca neler öğrendiğini anlamamız için gerekli bir yöntem. Başarılı bir şekilde sunum yapan adayları değerlendirmeye alıp, işe başlatıyoruz. Seçtiğimiz adaylar ''Danışman'' olarak göreve başlıyor. Yurtdışı projelerimizde de görevlendireceğimiz bu danışmanlar veri, ileri analitik ve yapay zeka alanlarında firmamızı temsil ediyor.'' açıklamasında bulundu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost