Eric Schmidt 2014'ten ne bekliyor?

Google'dan, sosyal ağı Google+ hakkında bir itiraf, bir de çok iddialı açıklama geldi!

  • Cem Şancı
Eric Schmidt 2014'ten ne bekliyor?

Google CEO'su Eric Schmidt, 2014 yılına dair beklentilerini bir röportaj sırasında açıkladı. Schmidt'e göre, 2013 yılının şampiyonu, mobil cihazlar oldu ve daha önce şüpheyle bakılan, PC'lerin yerini alıp almayacağı tahmin edilemeyen tablet ve telefonlar artık şüpheye yer bırakmayacak şekilde galibiyetlerinil ilan ettiler. 2014 yılında dünyanın çok büyük bir bölümü mobil cihaz sahibi olacak, PC'ler iyice arka plana atılacak, mobil cihazlar hayatın iyice vazgeçilmez bir parçası haline gelecek.

Android'in 2013 yılında %80 pazar payına ulaştığını da hatırlatan Schmidt Android sayesinde insanların mobil dünyaya daha hızlı adapte olduğunu vurgulayarak, artık büyük bir işlem gücüne ulaşan dijital dünyanın, her insana özel olarak çok çeşitli hesaplamalar yapabildiğini, çok farklı servis ve fırsatlar sunabildiğini hatırlattı. Bu sayede 2014'te dijital servislerin hayatımıza çok daha büyük bir ivmeyle dahil olacağına inandığının da altını çizdi.

Schmidt, Google'ın sosyal medya trenini kaçırdığını da itiraf etti ve Google+'nın istedikleri performansı vermediğini vurguladı ancak 2014'te yeni atılımlarının olacağını da ima etti. Bu sözlerin sahibi Google kadar büyük bir devin patronu olunca, çok ciddiye almak gerekiyor. Google'ın 2014 için yeni sosyal medya ataklarının olacağı CEO'sunun dilinden açıklanınca, Zuckerberg'in yeni yıl sevinci kursağında kalmış olabilir. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Google+'ı en son YouTube'la birleştirmeye çalıştıklarında duydum, onu da başaramadıkları için laflarım baya ağır oldu. Zaten YouTube'a Google hesabımızla girmiyor muyuz? İnsanları daha da Google kölesi yapmanın anlamı ne? MS bile yapmadı böyle köleleştirmeyi...

Vallaha Google+ da kullanıyorum Facebook ta ama şu an Google + a bakınca çok daha az reklam görmek,hatta hiç reklam içermemesi Facebook'ta bulunan dullarla bilmemne için... gibi saçma reklamları görmekten ve ya ergenlerle baş etmekten daha güzel görünüyor. Keşke şu telefon numarası doğrulama işlemini de kaldırsalar. Ben illa ki bir gsm operatörüne abone olmak zorundamıyım kardeşim. Cep telefonumu bile hatsız ve yazılım desteğiyle kullanıyorum ben !

Google'nin tek kötü yanı her alanda birinci olmak istemesi. Bunun yanında birinciliğe oynayacak gücü var ama her alanda birinci olmakta çok zor bir iş. Umarım gücü bölünmeden, çoğalarak her alanda iyi işlere imza atar :)

Her yere zorla Google+ı sokarlarsa (Youtube'da yaptıkları gibi) fazla kullanıldığı sanılır tabi. Ama sadece kendilerini kandırırlar.

Google+ da neymiş yaw kimse kullanmıyor ki herkes google hesabını Google çöp store'ye girmek için oluşturuyor

Facebook'ta pek bir düşüş yaşanmaz ama Google+ gerçekten harika bence 2014'de artış olur.

google+'da hep bi ciddiyet var, ondan dolayi eglenmek istedigimde facebook'a giriyorum. ancak birileri etrafta iken facebook'a girmiyorum cunki seviyesiz buluyorum ayni zamanda. facebook "ayaga dustu" bundan kurtulamazsa yerini google+'a kaptiracaktir.

Google kimmiş ya socl kullanın

Kullanılabilirlik olarak Facebook iyi ama ortam olarak Google+ daha nezih. Google bu açığı kapatabilirse bu sene dengeler değişmesede rakiplerinin uykularını kaçırabilir.

@Max_Real Qnx Kaç tane adam avatar olarak Wİndows logosu seçer ya. Ücret karşılığı yorumlar yazanın sen olduğunu görmek üzücü.

@03 Oca 2014 13:32 Senin yaptığın her şeyden kıl kapan hemen kendisini parayla satan kişi olarak görmen. Ne bahtsız bir durumun var. Adam iyi yorum yapmış ben de google+'da facebook'da ki gibi çok rahatsız verici kişiliklerin olmaması ve düzeyli yorumların olduğunu diyecektim. Senin yorumuna bak :D

google'ın arama motoru dışında herşeyi berbat

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost