Eric Schmidt'in bir iPhone'u varmış!

Google'ın ana şirketi Alphabetin başındaki Eric Schmidt, bir iPhone'u olduğunu itiraf etti!

  • Zeynel A. Öztürk
Google yöneticisi Eric Schmidt'in iPhone'u varmış!

Steve Jobs'u cebinde bir Samsung Galaxy ile dolaşırken hayal etmemiz, herhalde oldukça zor olurdu. Ancak bu tür şeyler Google için o kadar da önemli konular değil. Örneğin Google'ın ana şirketi Alphabet'in yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt, BlackBerry'sine hayranlık duyduğunu yıllardır gizlemiyor.

Ancak CNBC'nin haberine göre Schmidt, bir adım daha öteye giderek bir iPhone'unun olduğunu itiraf etti. Bununla birlikte Schmidt, bir Samsung Galaxy S7'sinin de olduğunu söylemeden geçmedi. Yönetici, Amsterdam'daki Startup Europe Fest'teki konuşmasında Galaxy S7'nin daha iyi olduğunu da şu sözlerle belirtti:

"Samsung S7 daha iyi, daha iyi bir pili var. Yeterince açık mıyız?"

Schmidt'in Google'ın ürettiği Nexus'lar yerine Samsung'un telefonunu kullanması ise ilgi çeken bir başka detay oldu.

Schmidt'in iPhone sevgisinin arkasında geçmişte Apple yönetim kurulunda görev almış olmasının etkisi olabilir. Schmidt'in katıldığı etkinlikten bir başka detay, katılımcıların çoğunun iPhone sahibi olmasıydı. Aynı konferansta Apple CEO'su Tim Cook da konuştu ancak Samsung Galaxy taşıdığına dair bir itirafta bulunmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Eee ne demişler? Bir gün herkes iPhone kullanacak.....

@26 Mayıs 2016 18:15 kesinlikle :)

samsung olmassa A9 da olmaz A9 olmassa iphonede olmaz :( samsung olmassa oled ekran olmaz oled olmassa iphone 8 de olmaz devaminda toshiba falan ram falan hepsi diger markalardan

@27 Mayıs 2016 01:41 Teknolojiler Apple'dan ama. Oled ekranlarda da kendi geliştirmiş oldukları bir teknoloji mutlaka olacaktır. Oledi şimdi ki hali ile Apple kesinlikle koymak iPhonea

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost