Ericsson: Sony'yi seviyoruz, ayrılmayız!

Sony ve Ericsson'un ayrılacağı dedikodusu alevlenmeye başladı, bu açıklama şimdilik yangını söndürdü

  • Selim Öztürk
Ericsson: Sony'yi seviyoruz, ayrılmayız!
Sony Ericsson: Şu an için ayrılık planları bulunmuyor.

Satış hacminde ciddi bir daralma olan dünyanın önde gelen cep telefonu üreticilerinden Sony Ericsson, ayrılığın eşiğine mi geldi? Bir süredir Sony ve İsveçli ortağı Ericsson'un bu kötü gidişe dur demek için ortaklıklarını bitirmeyi planladıkları konuşuluyordu; zira geçtiğimiz Cuma günü Sony Ericsson tarafından yapılan açıklamaya göre 2009 yılının ilk çeyreği itibariyle şirketin 533 ila 465 milyon Dolar seviyelerinde bir zararda olacağına vurgu yapıldı.

Bu açıklamanın ardından ise bu ortaklığın artık sallantıda olduğuna dair ortada dolaşan spekülasyonların sayısında ciddi bir artış yaşandı. Bu konuda akıllardaki soru işaretini yok etmek isteyen Ericsson cephesi yaptığı açıklama ile Sony ile Ericsson arasında herhangi bir problemin bulunmadığı ve ortaklığın sonlandırılmasıyla ilgili bir planın kesinlikle düşünülmediğinin altını çizdi.

Bu da gösteriyor ki, iki dev isimden en azından biri bu ortaklıktan halen memnun ve bozulmasını istemiyor. Bakalım ilerleyen günler ne gösterecek?

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

söylentisi çıktı mı arkası gelir. Aşk yaşıyoruz masallarına inanan kaldı mı acaba? yakındır boşanmanız. :d

Ben ayrılmalarını istemiyorum ama şuda bir gerçekki eğer arka planda bir ayrılma durumu varsa ozaman soni ve erikson borsa ve/veya piyasa değerlerini düşürmemek için böyle açıklama yapıyor olabilir.

sony ve ericsson bırlesmesinin meyvelerini ilk yıllar baya bir yediler...bazı modelleri kesınlıkle basarılı ama mıllete anlatamıyorsun bunu,ayrılısları vahim olur ozellıkle sony tarafında cunkı teknoloji devi olmasına ragmen mobilde tutunamadıkları ıcın ericssonun yakasına yapısmıslardı ve dogruda bır hamleydi western88 ...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play