ESET Smart Security'e önemli ödül!

14 antivirüsün katıldığı testte her kategoriden "iyi" almayı başaran tek paket o oldu!

ESET Smart Security'e önemli ödül!

Alman test organizasyonu Stiftung Warentest, bağımsız yapısıyla tüketiciyi en doğru ve güvenilir şekilde bilgilendiren kurumlardan biri olarak değerlendiriliyor. 14 antivirüs yazılımı mercek altına alan söz konusu test, Stiftung Warentest'in web sitesinde yayınlandı ve çeşitli dergilerin Nisan 2013 baskılarında yer buldu.

Test sonrasında Stiftung Warentest, ESET ile ilgili şu açıklamaya yer verdi: "ESET, kötü amaçlı yazılımlara karşı iyi bir koruma sunarken, en iyi firewalllardan biri olarak öne çıkıyor ve neredeyse bilgisayarınıza hiç bir yükü olmuyor. Sonuç olarak ESET Smart Security, diğer en iyi 14 denenmiş internet güvenlik yazılımı arasında koruma, firewall, kullanılabilirlik ve sistem yükü gibi farklı test kategorilerinin hepsinden "iyi" not alan tek güvenlik paketi oldu."

Test sonuçlarını değerlendiren ESET Global Satış ve Pazarlama Müdürü Ignacio Sbampato ise şu açıklamayı yaptı: "Zararlı yazılım yakalama ve koruma bugünlerde artık yeterli değil. Günümüzde, antivirüs, antispam, firewall, ebeveyn kontrolü ve Versiyon 6'da bulunan Anti-Theft özelliği gibi doğru koruma katmanlarının kombinasyonu, gerekli seviyede güvenlik sağlıyor. Stiftung Warentest'in bu yöndeki felsefemize katılmasından dolayı mutluyuz."

ESET, 2013'de ESET Smart Security ve ESET NOD32 Antivirüs 6 ürünlerini piyasaya sürdü. ESET NOD32,  hızlı ve güçlü antivirüs çözümü sağlarken, ESET Smart Security, hepsi bir arada internet güvenliği sağlıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Virüs algilamasi, güvenlik duvarı vs vs. Nasil bilemem ama sistemi gercekten en az kasan antivirüs dür kanimca. En azindan benim tecrübelerime göre benim fikrim bu.

Son yıllarda ki testlerde Eset ilk beşe zor giriyordu. Genellikle Norton, Kaspersky ve Bitdefender'i ilk sıralarda gördük. Yeni versiyon daha mı iyi, yoksa bu sadece pazarlama stratejisi mi? Araştıran, bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

İgnacio Sbampato doğruyu söylüyor. Kendisini doğru teşhisinden ötürü kutluyorum. Güvenlik yalnızca bir çok halkadan oluşan bir zincir ile sağlanır. Tek başına antivirüsler ile güvenlik asla sağlanamaz...

Onceden 5 e zor giren eset nasil oluyoda bi anda 1 e yukseliyor sistemi kasmayan en iyi programdir dogru fakat avirada kasmaz ve bana gore aviradir en iyisi.

Keşke o 14 antivirüsün tablosunu gösterselerdi de biz de diğer sıralarda hangi antivirüs markaları var bilirdik.

bi sitede biri 1., bir başka sitede bir başka antivirüs 1., bazen aynı sitede her ay bir başka antivirüs 1. Bana hikaye gibi geliyor bu testler. Bence bu aralar zaten virüsler değil antivirüslerin virüs olarak görmediği programlara gömülü toolbar ve arama motoru eklentileri problem.

bana göre en iyisi TURK ANTİVİRUS

Test sonuçlarını neden koymadan haber yapıyorsunuz ? Birde arkadaşlara katılıyorum ilk 3 sırada bu yıl testlerde gören varsa beri gelsin .

Testi ESET kendisi yapmış gibi görünüyor :)) Kendi pişirmiş kendi yemiş, sonrada millete dönmüş ne güzel yiyiorum bak diyor :))

asattır o eset birinci kokuyorsa reklam kokan haraketlerdir bunlar :)

Haber mi bu şimdi?

eset göze batacak şekilde gelişmeye devam ediyor ha bu güne kadar her testte hep 1. gösteriliyordu % 100 virüs bulma ödülünüde alıyordu ama şişirmeceydi tabiki eset 6 farklı ve ayrıca en ilginç yanı her sorun için ayrı bir departmana sahipler. örneğin reklamlar ile ilgili son zamanlarda yayılan virüsler tonlarca ve bu durumu engellemeleri için bir reklam engelleyici özellik eklenmesi konusunda deneme amaçlı geri bildirimde bulundum ve yaklaşık 20 dakika içinde geri dönüş yapıldı nisan ayında çıkan yeni virüslerin dosyalarını yolladıktan yaklaşık 2 saat sonra gerekli güncelleme yayınlandı ve manuel güncelleme dosyasıda yollandı. Kaspersky firmasına gelince nisan ayı boyunca çıkan tüm malware tiplerini daha malwarebyte ve combo fix içeriğindeki database' de bile yokken sadece kaspersky' ın tanıyıp silebilmesi kafamda soru işaretleride uyandırmıyor değil. malum system care antivirüs ,total care gibi malware zararlılar normalde antivirüsler tarafından tanınmıyor. 2004 yılında dünyanın en iyi internet security ödülü ve ünvanına sahip olan panda security firmasıda dağılmış durumda adamlara dosyayı yolluyorum bizim kendi kriterlerimize virüslere özgü olan karekteristik özellikler bulunmadığı için güncellemelere eklemeyeceğiz verilen cevap bu kadar saçma bir cevap duymadım büyük antivirüs yazılımlarının hepsi virüs olarak kabullenirken senin cürümün ne de kabul etmiyorsun diyesim geldi. Geçmişi ile değilde şu anki durumuna ve ileriye dönük yaptıklarına bakıp karar vermek daha mantıklı

esetten olsa olsa iyi hindi yahnisi olur... başkada bişey beklemeyin....

şaka maka ESET oldukça hafifi ve etkili..önceleri ben de önyargılıydım şimdi hak veriyorum...özellikle trojan-malware konusunda database i iyi

Eset Mi? Zorrtttt :D

Awast comodo iyidir

test nerde peki sonuçlar nerde diğer antivirüsler ne yapmış : )))

Sen de yorum yaz