ESET'ten cep telefonları için antivirüs

ESET Mobile Antivirus, sezgisel tarama özelliğini mobil araçlar için optimize ediyor.

ESET'ten cep telefonları için antivirüs

Proaktif tehdit korumasında lider isimlerden ESET, mobil araçlar için yeni bir güvenlik çözümü olan ESET Mobile Antivirus'ün piyasaya sürüleceğini duyurdu. Bu hafif anti-malware yazılımı firmanın sezgisel tarama teknolojisinin birçok özelliğinden yararlanarak mobil platformlar için uyarlanıyor.

Güvenlik ürünleri program müdürü Brian Burke, mobil atakların yakın gelecekte yaygınlaşmasının kaçınılmaz olduğunu ve bu atakların ilk sürümlerinin zarar vermeden önce tespit edilmelerinin çok zor olduğunu söyledi. ESET gibi proaktif tespit yöntemlerini mobil platformuna uyarlayan firmalar bu tip tehditleri engelleme konusunda imza tabanlı AV çözümlerine göre daha hazırlıklı bir yapıya sahip.

Mobil güvenlikteki en büyük engel küçük bir platformun limitli bellek, işlem ve bant genişliği yetenekleri. Geleneksel antivirüs programlarının geniş ve sık güncellenen imzaları telefonun performansını hatırı sayılır derecede düşürmeden bu tip platformlara uygulanamıyor.

ESET Mobile Antivirus PC platformlarında olduğu gibi davetsiz misafirlere karşı yüksek etkili deneyimini şimdi de Windows Mobile kullanıcılarına Beta olarak sunuyor. ESET Mobil Antivirüs küçük ayak izi, verimli işlemci kullanımı ve sıkıştırılmış güncellemeleri ile önemli derecede bellek, işlemci ve bant genişliği sınırlamaları olan mobil platformlar için etkili bir çözüm olarak ortaya çıkıyor.

ESET Mobil Antivirüs: Özellikleri ve yetenekleri

- Sezgisel Tehdit Algılama: ESET Mobil Antivirüs güncel ve gelecekte karşılaşılabilecek tehditler için gerçek zamanlı koruma sağlıyor.

- İsteğe bağlı tarama: Entegre ve değiştirilebilir hafıza taraması, tam tarama, çalışan işlem taraması ve temizlemesini içeriyor. Belirli bir klasör taraması da dahil edilmiş.

- Gelişmiş erişimde tarama: Geliştirilmiş virüs tespit yeteneği ve tarama zamanı ile yaratılan ve kullanılan tüm dosyalar taranıyor. Kablosuz bağlantı (Bluetooth, Wi-Fi, Infrared) ile gelen dosyalar da taramaya dahil ediliyor.

- Eylem Günlüğü: Tamamlanmış taramalar ve güncel veritabanı hakkında kullanıcı dostu bir formatta istatistikler tutuluyor.

- CAB Dosyalarının Derinlemesine Analizi: CAB dosyalarının istenilen derinliğine kadar tarama yapılabiliyor.

- Otomatik / İsteğe bağlı güncelleme: Tüm tehdit çeşitlerine karşı güncel koruma sağlanıyor. Kullanıcı güncellemeleri günlük, haftalık ve aylık olarak ayarlayabiliyor.

-Sezgisel kullanıcı ara yüzü: Kolay kullanılabilir, ayarlanabilir ve sezgi ile algılanabilir menüleri ile kullanıcı deneyimi geliştiriliyor.

- Sıkıştırılmış Güncellemeler: ESET'in güncelleme dosyaları imzaya dayalı çözümlerin küçük bir bölümünü oluşturuyor ve mobil aygıtın en az bant genişliğini kullanması sağlanıyor.

ESET Mobil Antivirüs, şu an Beta aşamasında ve ücretsiz olarak dağıtılıyor. Tam sürüm önümüzdeki aylarda hazır olacak. ESET Mobil Antivirüs Beta'yı indirmek için www.eset.com/emabeta adresini ziyaret edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Eset Forever

İyi de norton bunu yıllardır yapıyor zatn?!

norton mu allah korusun sistemi kastırmakda üzerine yok Eset hissettirmiyor bile kendini tam iyi programcı kötü programcı örneği

Kaspersky de var ki tecihim de Kaspersky

norton yapsa nolcakkki???????eset kadar hafif bulamazsınız.bi de şu kaspersky olayı...göz boyama...sistemden kaldırana bravo derim şu kaspersky ı...eset pc açılışında bile hissettirmiyo....eseti tek geçerim.kaspersky,norton yalan

kesinlikle eset

DİYORSUNUZ YA NORTON AĞIR ÇALIŞIYOR ESET HIZLI GİBİLERDEN... CRSİZ PC OYUNU DA BİLGİSAYARI AĞIRLAŞTIRIYOR İŞTE. İĞRENÇ BİR PROGRAMCILIK SÖZKONUSU. F.E.A.R VE HALF LİFE MÜKEMMEL. RAİNBOW SİX DE AYNEN MÜKEMMEL. İNANIN GRAFİKTEN DEĞİL ANA İŞLEM SAĞLAYAN PROGRAMLAMADA HATA VAR!
neden kalitesiz programlama olmuş? evet sorun grafik de değil. oyunu biz programcılar olarak ve oyun yapımcısı olarak 1280*1024 e diğer oyunlarla karşılaştırdık. arkadaşlar yazmışlar da oyun ağır çalışıyor diye :)bu ne demek? bilmeyenler içi söyleyeyim. bir oyun yüksek seviyeli dillerin (C# ve basic gibi) kullanılması yerine eğer makina kodu ile yazılıyorsa yaklaşık 20 kat kadar hızlı çalışır. yani 20 kat kadar rahat, 20 kat kadar esnek ve 20 kat kadar performans demek bu. artı bazı dezavantajları da var bunun. nedir mesela? şudur: makina koduyla yazılması demek bir yazılımın geliştirilmesinin fevkalade zor ve zaman alan bir durumdur. günümüz oyunları eğer makina kodu ile yazılmış olsalardı (ki gerçekten kimse uğraşmaz yani) işlemci gücünü %90 kullanacağına %20 kullanırdı. yani 2010 da çıkacak oyunları biz 2005te çıkmış standart bir bilgisayarla çok rahat kullanbilirdik. crsiz oyunundan örnek verelim... bu oyun c# ve framework kullanarak yazılmış sanırım. bunun yerine c++ ve C hatta, simgesel dil ile yazılsaydı (yani geliştirilseydi) %50 performans artışına geçebilidi. bilgisayar dillerinin performans sıralaması (en çok kullanılan bilgisayar dilleri) simgesel dil > C > C++ > C# tır. ve yazılma olarak da aynen bu sıralama geçerlidir. yani C# daha kolay fakat simgesel dil (günümüzde oyun geliştirmede çok az kullanılır) daha zordur. fakat simgesel dil yaklaşık olark C# tan 20 kata yakın daha hızlı çalışır. makina kodu ise simgesel dilden daha performaslı ki asıl sıralama şöyledir makina kodu > simgesel dil > C > C++ > C# tır. bir oyun C# ile 5 ayda hazırlanmışsa simgesel dille 2 senede hazırlanır. makina kode ile de neredeyse imkansızdır bu. 5 sene falan alır hazırlanması :))

Evet crsiz imkan olup da makina kodu ile hazırlansaydı nereseyse pentium 3 ile bile rahatça oynanabilecek bir oyun olurdu. fakat burada C dili veya farklı bir dil ile yazılmış bir yazılımın derleyici tarafında makina koduna çevrilmesinden bahsetmiyorum. yoksa C de, C++ da, C# da derleyici tarafından mutlaka makina koduna çevirlir. Ama derleyicinin kaynak kode sonradan makina koduna çevirmesi farklı kaynak kodun ise direkt makina kodu olması farklı şeylerdir. biz burada tasarlamanın direkt makina kodu ile yapısa idi varsayımından söz ettik.
Ve bırakın makina kodunu, c ve c++ ile bile iyi yazlsaydı biz hala 2 senelik 3 senelik makinalarımızda bu oyunu rahat rahat oynardık. bir oyunu C ve C++ yazmak ise 2 seneyi rahat alır. ( tabii biz burada kaliteli bir yapımdan kastediyoruz.) ama artık tüketim devri. 3 ayda otun yaparsan tabii böyle çalışır. 500 yerine 2000 adam çalıştır, oyun 50ytl değil 75 ytl olsun, biz hala eski donanımımızla çalıştıralım bu yazılımı. açıkçası emek yok artık. tabiri caizse "el emeği, yazılım mühhendisli denen bir şey yok!"

Kesinlikle ESET NOD32 bu isin piri isim geregi simdiye kadar yuzlerce pc ye kuruyoruz elimize gelen sifir pc lerde 90 gunluk norton oluyor hemen kaldirip ESET yukluyoruz hic bir sikayet yok varligini bile hissetmiyorsunuz. Norton yuklu sifir makinelerde musteriler bize sattiginiz bu makine cok yavas diye sikayet ediyordu Norton'u kaldirip ESET yukleyince makinenin hizi 1 kat artiyor musteriler mutlu oluyor bizde mutlu oluyoruz gerisi hikaye.

kasrpersky sistemi kastıro ama nod32 de böyle bi sorun yok. ayrıca nod32 nin virüs tespit etme oranını diğer antivirüslerden daha başarılı buluyorum mesela benden örnek vereyim geçen gün system32 ye 63 tane trojan bulaşmış nod32 hepsini bi çırpıda temizledi. bence en iyisi nod32 diğerleri hava...

Programcı arkadasa kesinlikle katılıyorum.Crysis ornegi kesinlikle cok basarılı bir ornek.Grafik anlamında ben kesinlikle crysis i begenmiyorum.Cunku makinayı kasmaktan baska hicbir halta yaramıyor.Cok iyi optimize edilmis ondan kat be kat daha guzel oyunlar var ornegin STALKER.Crysis tam bir reklam balonu baska hicbir sey degil.

Programcı arkadasa kesinlikle katılıyorum.Crysis ornegi kesinlikle cok basarılı bir ornek.Grafik anlamında ben kesinlikle crysis i begenmiyorum.Cunku makinayı kasmaktan baska hicbir halta yaramıyor.Cok iyi optimize edilmis ondan kat be kat daha guzel oyunlar var ornegin STALKER.Crysis tam bir reklam balonu baska hicbir sey degil.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir