ESET yazılımları Türkiye'de birinci!

Bağımsız bir araştırmaya göre Türkiye'de en çok kullanılan antivirüs ESET. İşte sonuçlar...

ESET Türkiye'de birinci, Türkiye dünyada ikinci!
ESET, Rusya'dan sonra dünyada en çok Türkiye'de kullanılıyor

Dünya çapına yayılmış 135 milyon kullanıcısıyla, en çok tercih edilen antivirüs markalarından biri olan ESET'in bağımsız uluslararası danışmanlık şirketi United Consultants'a yaptırdığı araştırmanın sonuçları ilginç veriler ortaya koydu. 2010 yılının son çeyreğinde 49 üllkede gerçekleştirilen araştırma, Türkiye'de 10 milyon 956 bin kişinin NOD32 ve Smart Security ürünlerini kullandığını gösterdi.

Araştırma verilerine göre Türkiye'de bireysel ve kurumsal tüm kullanıcılar bazında antivirüs yazılımı kullananların yüzde 33'ü NOD32 ve Smart Securty ürünlerini değerlendiriyor. Buna göre ülkemizde bilgisayarlara yüklenen her üç antivirüs yazılımından biri ESET. Bu veriler, ESET'in Türkiye'de en çok kullanılan antivirüs markası olduğunu ortaya koyuyor.

Türkiye, Rusya'dan sonra ikinci sırada

Araştırma verileri Rusya'da 14 milyon 361 bin kişinin ESET ürünü kullandığını gösteriyor. İkinci sıradaki Türkiye'de ise 10 milyon 956 bin kişi ESET'i tercih ediyor. Bu rakam hem lisanslı hem de lisanssız kullanımı kapsıyor. Türkiye'yi 9 milyon 36 bin kişilik kullanıcı sayısıyla Arjantin izliyor.

Internet kullanıcıları açısından Türkiye, ESET ve NOD32 markalarının bilinirliğinin dünyada en yüksek olduğu ülkelerin başında geliyor. Slovakya, Ukrayna ve Macaristan'dan sonra Türkiye, dünyada yüzde 87'lik oran ile marka bilinirliğinde dördüncü sırada.

ESET, hangi ülkelerde hangi oranla birinci?

Türkiye (yüzde 33), Slovakya (yüzde 56), Ukrayna (yüzde 33), Romanya (yüzde 27), Macaristan (yüzde 40), Hırvatistan (yüzde 29), Bulgaristan (yüzde 32), Yunanistan (yüzde 21), Taivan (yüzde 17) Thailand (yüzde 41), Hong Kong (yüzde 33), Meksika (yüzde 23), Peru (yüzde 38), Arjantin (yüzde 35) ve Şili (yüzde 30), ESET'in ulusal antivirüs pazarlarında önde olduğu ülkeler. İspanya, Rusya ve İsrail gibi ülkelerde ikinci sırada olan ESET, dünyanın en kalabalık ülkesi Çin'de ise %6'lık kullanım oranıyla üçüncü sırada yer alıyor.

Antivirüste en büyük pazar ABD'de

Antivirüste en büyük pazar ABD'de

Türkiye antivirüs konusunda dünyanın en büyük 10 pazarı arasında yer alıyor.

Dünyanın en büyük pazarı, 229 milyon 664 bin kişilik piyasasıyla Amerika Birleşik Devletleri. ABD'yi Japonya (92 milyon 204 bin) ve Hindistan (77 milyon 760 bin) izliyor. Türkiye, 32 milyon 900 bin kişilik pazarıyla, dünyanın 10'uncu en büyük antivirüs pazarı olarak değerlendiriliyor.

Verileri değerlendiren ESET Türkiye CEO'su Alain Soria, giderek artan internet kullanımı ve hızlı virüs yayılımı nedeniyle Türkiye'nin antivirüs kullanımında öne çıkan bir ülke haline geldiğini söyledi. Soria, "Güçlü koruma, kullanım kolaylığı, az sistem kaynağı tüketimi ve Türkçe teknik destek, NOD32 ve Smart Security ürünlerimizi, antivirüste Türkiye'nin en çok tercih edilen markaları haline getirdi. Dünyada da Rusya'dan sonra ikinci sırada olmamız, ESET'in ülkemiz açısından en doğru ve beğenilen ürünleri sunduğunu ortaya koyuyor. Sadece bireysel değil kurumsal olarak da ESET, öncelikle tercih ediliyor. TBMM, Başbakanlık, GATA, İstanbul Üniversitesi gibi kamu ve eğitim kurumlarının yanı sıra her ölçekten 6 bin 800'ü aşkın şirket, güvenlik için ESET'i kullanıyor" diye konuştu.

ESET ürünlerinin avantajları (NOD32 ve Smart Security)

Çok katmanlı proaktif koruma
Tüm dünyadaki yeni ve bilinmeyen tehditleri tespit edebilen ThreatSense akıllı sezgisel tarama özelliği
Düşük false-positive (hatalı tespit) ile yüksek tespit
Piyasadaki en az sistem kaynağı tüketimi
Hızlı dosya taraması
Hem bireysel, hem kurumsal çözüm seçenekleri

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 42 Yorum

Bunun bir nedeni:
Eset kolay hacklernebiliyor ve birçok gördüğüm kişinin ki hackli version...
Sonra da eset gerçekten iyi.
Kaspersky bildiğim kadarıyla daha iyi ama çok kasıyor..

dünyanın en iyi antivirüslerden bir tanesi.kim ne derse desin.

çünkü en kolay korsan kullanılan eset :D

türkiyede hazır pc alanalra genelde eset yüklü geliyor,ama ben şahsen kullanmıyorum,zamanında eset açıkken virüslerin göbek attığını gördüm,bitti.

Koşun Hacker'lar!! ESET'in dandik antivirüsünü Türkiye'nin 3'te 1'i kullanıyormuş koşun! Gerçi biliyorsunuzdur VirusTotal'de bile tanıyabildiği virüs yok ya!... :) ESET yükleyen keylogger'ı yer nasıl olsa... Eğer illa hız istiyorsanız, eskilerin dandik antivirüsü Avast bile bundan iyi yav (gerçi şu sıralar fena değil ama). Adamlar ayrıca sahtekarlık yapıp AV-Comparatives test sonuçlarını kırpıp sanki 1.ymişler gibi yayınlıyorlar sitelerinde. Hatta Avira'nın bedava AntiVir'ini yükleyin, daha iyi.

Ya bu Eset kendi sitelerinde av-comparativesin sonuçlarını değiştirerek yayınlayan firma değilmiydi? Sıralamadaki kendilerinden öndeki antivirüsleri kaldırıp, kendisinden daha başarısız antivirüsleri de sona koyarak kendilerini 1. ilan etmişlerdi. Ne ayıp!

Ustalar Norton ve Kaspersky kullanır, Acemiler ise Eset.

bir zamanlar bende eset kullanırdım ancak 7 ay önce bir virüs bütün sistemi rahatça kontrol altına alabildikten sonra kesinlikle bir daha yüklememek üzere eset'i kaldırdım üstelik lisansın bitmesine 2 ay varken. Virüs sistemime girdiği anda sistemde bir sürü pop-up açılmaya başladı hangi programı açarsam açayım anında program kapanıyordu ve sistem çok ağır çalışıyordu zor bela virüsü pc'den kaldırdım sonra hemen kaspersky yükledim 14 tane zararlı tespit etti sistem rahatladı eset'i çok severdim ama artık ağzıyla kuş tutsa yanına yaklaşmam.

eset demeyin bana yanına bile yaklaşmam. allah herkesi uzak tutsun esetten yemediği virus kalmıyo ya microsoft security essentials 2 bile ondan daha iyi koruyo

Elbette iyi bir antivirüs ramimin hepsini kaspersky veya norton kullansın diye veremem kusura bakmasın..Cok kullanılmasının sebeplerinden biride bazı arkadaşlarımızın dediği gibi kolay key leri bulunuyor..biride demiş eset kullanan keylogerı yer diye kimse kusura bakmasın ama keyloger yimek senin elinde hiç bir hacker gelip seni bulmaz sen gider onu bulursun bunu unutmayın girdiğiniz yerlere indirdiğiniz dosyalara dikkat edin yeter..Gerisi yalan..

Demek ki Türkiye'nin %33'ü bilgisayar güvenliğinden anlamıyor :D

".... ESET'in bağımsız uluslararası danışmanlık şirketi United Consultants'a YAPTIRDIĞI araştırmanın sonuçları ...."
Bu kısımı okuyunca hemen ESET birinci çıkmıştır dedim :)

"çünkü en kolay korsan kullanılan eset :D"

Kolay mı? Sürekli gitti gidecek gitti gidecek derdinde lisans kullanıyorsun. Karalisteye alınması diye. Diğer antivirüslerin Trial-Reset'leri var. Hatta Norton'un 180 günlük Trial-Reset'inin yapıldığını biliyorum :)

Virus Bulletin, Aralık ayının antivirüs test sonuçlarını yayınladı. Bazı büyük antivirüs üreticilerinin sınıfta kaldığı testin şaşırtıcı ayrıntılarını öğrenin.
Bir ürünün testi geçmiş sayılması için 100 virüsün hepsini yakalayabilmesi ve bunun yanında bazı virüs bulaşmamış örneklere yanlış alarm vermemesi gerekiyor.
Testi geçemeyen antivirüsler arasında Kaspersky, Avast, Avira AntiVir ve Trend Micro gibi tanıdık isimler göze çarpıyor.
Testi Geçenler

Gelelim testte başarılı olanlara. McAfee, Microsoft, BitDefender, Eset, Symantec

En kolay cracklenen piyasada en çok keyi bulunan antivirüs eset. Yoksa esetin krallık dönemleri çok eskilerde kaldı. 2009 yılından beri güncellemeyerek hangi akla hizmet ediyorlar? Kim bilir 2006 da olduğu gibi trayıcı piyasasını sarsacak bir sürümle gelecek. Umalım da öyle olsun.

Ben de tam bugün kurdum ne tesadüf.

Coskun.Abi yazmış:
Ustalar Norton ve Kaspersky kullanır, Acemiler ise Eset.
-----------------------------------------------------------------------
Herhalde işlemci kasmak isteyenler diyecektin?????

Koşun Hacker'lar!! ESET'in dandik antivirüsünü Türkiye'nin 3'te 1'i kullanıyormuş koşun! Gerçi biliyorsunuzdur VirusTotal'de bile tanıyabildiği virüs yok ya!... :) ESET yükleyen keylogger'ı yer nasıl olsa... Eğer illa hız istiyorsanız, eskilerin dandik antivirüsü Avast bile bundan iyi yav (gerçi şu sıralar fena değil ama). Adamlar ayrıca sahtekarlık yapıp AV-Comparatives test sonuçlarını kırpıp sanki 1.ymişler gibi yayınlıyorlar sitelerinde. Hatta Avira'nın bedava AntiVir'ini yükleyin, daha iyi
------------------------------------------------------------------
şişşşş:) avast'a laf yok,laf atana af yok.Önce avast kullan sonra gel konuş.

Eset Gerçektende Bir Numara Eski Zamanlarını Bilemem Ama Bazıları Uçuk Kaçık Efektler İstediği İçin Eseti Sevmiyor Siz O zaman Pc'nin Anasını Ağlatan Kaspersky Kullanın

eset iğrenç bir antivüs 5 para etmez.

Bilinçsiz Kullanıcılar Hep Eset Kullanır Zaten Bilgisayar Satıcıları En Küçük En Etkisiz Programı Yüklerler (Kar Etmek İçin)

Eset yerine free avg kullanırım daha iyi.

Böylesine rezil bir virus programı görmedim. Windows 7 x64 de SP1 kurdurmuyor, yeniden başlatınca kilitliyor, Windows açılamaz hale geliyor. IE9 kurdurmuyor, kritik bazı güncellemeleri kurdurmuyor. Geçici olarak korumayı kapatsanız bile bir işe yaramıyor. Bütün haftamı rezil etti :( Kaldırdım tüm paketler hiç problemsiz kuruldu. Eset mi bi daha bilgisayarıma yaklaştırmam

Eseti bende sevmiyorum. Çevremde hep basit kullanıcılar eset kullanıyor. Bazıları norton a kastırıyor demiş. Saçmalamayın. Norton 360 v4 veya v5 i bir deneyin. Kurulum 30 saniye sürdü bende. Yeniden başlatmaya ihtiyaç duymadı ve harika çalışıyor çok memnunum.

Olumsuz yazan çoğu arkadaşın bu konuda bilgisiz olduğunu düşünüyorum. Ben birçok antivirüs programı kullanmama rağmen ESET kadar başarılısını görmedim. Bir arkadaş "Windows 7 x64 de SP1 kurdurmuyor, yeniden başlatınca kilitliyor, Windows açılamaz hale geliyor. IE9 kurdurmuyor, kritik bazı güncellemeleri kurdurmuyor." demiş tamamiyle kendi hatası diye düşünüyorum. Çünkü ben söylediklerinin hepsini yapabildim. Bu kadar insanında kullanıyor olması bu arkadaşlara cevap olması gerektiğini düşünüyorum. Teşekkürler ESET

Haberde ESET'in 1. olduğu ülkere dikkat edin. Hepsi 2. yada 3. dünya ülkeleri. ABD, Japonya, Güney Kore, Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, Kanada gibi ülkelerde neden o kadar kullanılmıyor bir düşünün. Bu yazılımdan uzak durun arkadaşlar. Bunu eski bir ESET mağduru olarak söylüyorum.

daha önce de burda antivirüslerle ilgili bir habere yazmıştım. lisanslı eset nod 32 kullanıcılarındandım. birgün ismini tesadüfen duyduğum windows worm doors cleaner programını kullandığımda kritik portların açık olduğunu gördüm. kapat dediğimde ise hata verip kapatamamıştı. eset'i kaldırıp ashampoo antispyware ve avira ile taratınca backdoor trojan'ları gördüğümde aklım başıma gelmişti. ESET mi? BİR DAHA ASLA.

Security Essentials gibi ücretsiz ve eset'ten bin kat daha hızlı, güçlü ve rahat kullanımı olan bir yazılım varken neden bununla uğraşırlar anlamam.

Ben de bir zamanlar eset kullanırdım ama sonradan aklım başıma geldi şimdi kaspersky kullanıyorum eset yüklü olduğunda hiçbir virüsü bulamıyordu. Kaspersky ise muhteşem. Kaspersky nin kasması da eskide kaldı esetin bir numara olduğu günlerde KİS 2011 CF2 kurun bilgisayarı kesinlikle kasmıyor. Tabii fi tarihinden kalma pc kullanmıyorsanız

eset'in modası geçti artık. Avira Free yada Microsoft Security Essentials varken uğraşmaya değmez. Parayla alacaksanız da Kaspersky, Norton, Avira Premium ve Panda varken buna para verilmez.

Ülkemizde PC den anlayan sayısı az. Çoğu kimse PC tamircilerine yolluyor en küçük sorunda. Onlarda nedense hep Eset yukluyor millete. Bu tesaduf olamaz. Muhtemelen promosyon ücreti alıyorlar Esetten. Ayrıca PC yi koruyamadığı için birkaç ayda Windows çöküp aynı tamirciye PC geri geliyor. Onlarında işine geliyor tabi. Eset bırakın PC yi korumayı kendini bile koruyamıyor. Bilişim konusunda geri kalmış ülkeler Eset kullanırken işi bilen gelişmiş ülkeler Norton, Kasper ve buna yakın kalite de olan birkaç Antivirüs firmasının ürünlerini kullanıyorlar. Zaten uzman kullanıcı hiçbir zaman Nod32 gibi kalitesiz, etkisiz, sorunlu bir yazılımı kurmaz bilgisayarına.

herkesde aynı laf koruyamıyor virüs silmiyor.
sen virüs yedikten sonra yüklersen
güncellemeleri tam yüklemezsen
lisans kurmazsan

her zaman kötülersin...

eset ten başka virüs programı tanımam neymiş virüs tanımıyor silmiyormuş yok kardeşim ya sen eset kullanmadın yada kulaktan dolma söylüyorsun format at kur ese 4. ve üstü versiyonu bak bakalım sen virüslü bi siteye girebiliyormusun yada cd yada dvd farketmez bak nasıl algılıyor virüsü hemde bilgisayarı hiç kasmadan güncelleme zaten otomatik tek kelimeyle süpeeerr tavsiye ederim :D

Türkiye'de en çok eset kullanılıyor olabilir fakat genellikle eset 3.0 cracklenmiş hali bulunuyor pclerde ve bu da gerekli korumayı sağlamıyor ama eset 4'e söylenecek söz yok sanırım ama bence kaspersky pure daha iyi...

Norton iyidir. Test edin trial surumlerini beğeneceksiz.

Eminim kullanıcıların yarısından fazlası bilinçsiz kullanıcılardır :) Nod32 nin virüs kaçırdığını dünya alem duydu. Avira'nın Free ürününün, Nod32'nin bulamadığı virüsleri bulduğunu söylüyolar. Avira bu konuda 1 numara!!! ;)

2. sayfadaki Coskun.Abi nickli arkadaşa
Hocam bende Esed4 kullanıyorum ve bilgisayar programcısı öğrencisiyim.Bende mi bilinçsiz kullanıcıyım? bu naısl iştir esed kullanan bilinçsiz kaspersky yada norton kullanan bilinçli öylemi? 9 yıl önce mutfak robotu dıye kadırırdınız Bilgisayarı.bi 10 yıl sonra çok daha iyi olacak buna eminim iyi yönde gelişim bence

Çoğu insan saçma sapan yorumlar yapmış. Öncelikle ESET sistem kaynaklarını minimum düzeyde kullanan bir üründür. Hız bakımından Norton ya da kaspersky ile kıyas bile edilemez. Ayrıca Kaspersky nin Eski Distribütörü bile Kaspersky i bıraktıktan sonra '' Evet itiraf ediyorum. KASPERSKY kasıyor. çok şikayetler aldık'' diye bir çok dergi de ve röportajlarda açıklama yaptı. Ayrıca bir ürünün Crack versiyonunu yapmak ve Tüm lisanssız ürün kullanan kişilerin bu ürünü tercih etmesi ESET in kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Ayrıca Nortonnun makinayı ne kadar kastığı ne kadar yorduğunu bugün ilk okul çocuklarına sorsanız söyler. NE kaspersky ne norton. sadece ESET...

En iyisi K7 bence hem performans hem de güvenlik konusunda üst düzey

büyük kuruluşlarda güvenlik programcılığı yapıyorum. eset'i burda kim savunuyorsa bir şeyden anladığı yoktur demektir. neresini savunuyorlar anlamıyorum. eset olupta içinde virüs olmayan bilgisayar görmedim. elime çok bilgisayarlar geçti.. tek diyebileceğim esetin kendisi virüs

Bir laf öğrenmişsiniz ESET'in kendisi virüs diye başka bir şey bildiğiniz yok..!

Şimdiye kadar birçok antivirüs programı kullandım ve sürekli olan internet kullanan bilgisayar başında zaman geçiren biriyim.Visrüslerle baş etmek için bilgisayar işletim sistemi değiştirme dahil her yolu denedim fakat çözüm olmadı daha sonra farkettim ki hackerlar antivirüslerin çalıştırma mantığını çok iyi biliyor daha ilginç birşey söyleyeyim hackerların çoğu antivirüs şirketlerinde çalışan güvenlik uzmanları.en iyi antivirüs arcavirdir çözebilirseniz tabii.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play