Eski cebinize "eski" deyip geçmeyin...

Bir kenara attığınız eski bir Android cebiniz varsa, ona müthiş bir yetenek kazandırmanız mümkün!

Eski cebinize "eski" deyip geçmeyin...

Evin bir köşesinde tozlanan, ya da vazgeçmek üzere olduğunuz eski bir Android telefonunuz var mı? O zaman cihazınızı emekliye ayırmak yerine onu mobil sunucu olarak kullanmayı deneyebilirsiniz.

XDA Forum üyelerinden "Themuzz", Server Ultimate adını verdiği bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama sayesinde Android sahipleri cihazlarını DLNA, DNS, DDNS, Email (POP3 ve SMTP), FTP(S), Proxy (tunneling), SMS ağ geçidi, Time (NTP or TP), HTTP(S) ve/veya (güvenli) WebDAV sunucusu haline getirebiliyorlar.

XDA geliştiricilerinin açıklamasına göre Servers Ultimate, DLNA üzerinden cihazlarınıza medya içeriği göndermenizi, bir e-posta ya da proxy sunucu yaratmanızı, bir FTP sunucusu ile dosya paylaşmanızı, hatta kendi web sunucunuzu kurmanızı sağlıyor.

Bunların yanında aynı sunucunun birden fazla oturumunu da çalıştırabiliyor ve DDNS sayesinde sunucunun sürekli çevrimiçi ve ulaşılabilir olmasını sağlıyorsunuz.

Eğer bu uygulama sizin de ilginiz çektiyse XDA Forum'da ilgili sayfayı ziyaret edin, eski telefonunuz bir işe yarasın...

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

İşte Android'in gücü! iPhone'da neymiş?

Eski cepler Navigasyon programları kurularak navigasyon cihazı olarak da kullanılabilir

böyle sunucu olursa veri hızı ne olur onuda siz hesaplayın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir