Eski CEO, Apple ve Samsung'u karşılaştırdı!

Bir zamanlar Steve Jobs'u Apple'dan kovan önemli isim, bugünün Samsung ve Apple'ını karşılaştırdı!

  • Cem Şancı
Eski CEO, Apple ve Samsung'u karşılaştırdı!

80'li yıllarda Apple'ın kurucusu Steve Jobs'u şirketten kovmasıyla ünlenen Apple'ın o dönemki CEO'su John Sculley, Samsung ve Apple hakkında karşılaştırmalarda bulundu.

1984 yılında, ikon haline gelen ünlü Macintosh reklamının yapılmasını sağlayan o dönemin Apple CEO'su John Sculley, Apple'ın bugün bile dünyanın en güçlü pazarlamasını yapan şirket olduğunu iddia etti ve Samsung veya diğer rakiplerinin kampanyalara ne kadar para dökerlerse döksünler, Apple kadar başarılı pazarlama kampanyaları üretemedikleri yorumunu dile getirdi.

Samsung, 2014 boyunca ABD'de Apple'a oranla yüzde 15 daha fazla pazarlama harcaması yapmasına rağmen, Apple'ın ABD'deki 2014 satışları Samsung'u açık ara geride bırakmış bulunuyor. Sculley, Samsung'un telefonlarında endüstriyel olarak mükemmel tasarımlar ortaya koyduğunu ancak bunun bile kullanıcıların gözünde Samsung modellerini iPhone'lardan daha prestijli bir noktaya yükseltmeye yetmediğini de vurguladı.

John Sculley 1967-1982 yılları arasında Coca Cola'nın başkanı olarak görev yapmış, ardından da 1993 yılına kadar Apple'a başkanlık etmişti. 1993 yılından bugüne kadarsa çeşitli teknoloji yatırımları yapıyor ve danışmanlık hizmetleri veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Samsung ? Mukemmel tasarım ? ne?

@22 Şub 2015 18:00 endüstriyel anlamda diyor. seni kafası basmayan insan.

@22 Şub 2015 18:00 hee hiçyoktan çizilip bükülmüyor.

Kovan da kovulmuş :)) Ne de olsa etme bulma dünyası. Allah bizleri eleştirdiklerimizle imtihan etmesin...

Geri dönermiyim acaba diye umudu tükenmemiş anlaşılan :))

Yaglar sirketten...

Pepsi olmasın o

coca cola mı? pepsi değil miydi o?

Bunu jobs u kovan adam mi diyor

Yahu bir laf varya '''dinime küfür eden müslüman olsa'''diye hani tam bu kafadakilere kapak olma niteliğinde.ey gereksiz ve boş adam bir firmayı övmeden bari biraz araştır güya firmanın eski çalışanısın..klasik macintoshların g-3,g-4 ve g-5 işlemcilerini yapan kimdi? veyahut remler,harddiskler hangi firmaya aitti demek bunları apple yaptı!!! bak sen yıl olmuş 2015 iphone'ların işlemcisini yapan samsung,ekran veren yapan yine samsung(samsung'a ayrı bir gıcığım var zaten)ama yiğidi öldür hakkını ver bari apple'bizzat kendi ürettiği bir cihaz söyle bana her parça başka,başka firmalar'dan sazan olmayın yaaa...bu arada hep samsungla karşılaştırılan ne hikmetse hep apple madem rakip bile olmaz bu ne ozaman bu kadar korkmayın yaaaa....

@22 Şub 2015 22:10 Apple kadar başarılı pazarlama kampanyaları üretemedikleri yorumunu dile getirdi.

@22 Şub 2015 22:10 ayın en saçma yorumu :)

"John Sculley 1967-1982 yılları arasında Coca Cola'nın başkanı olarak görev yapmış"mış. PepsiCo olmasın o? :))

Samsung ve mükemmel tasarım!! Sana anca kadir inanır cooo

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play