Eski Google'cılar Windows 8'i klonladı!

Eski Google çalışanlarının kurdukları şirkette ürettikleri tablet, size de biraz "tanıdık" gelebilir

Eski Google çalışanları Surfece'i taklit etti

Üç eski Google çalışanı, Google'dan ayrıldıktan sonra kurdukları teknoloji şirketinde ürettikleri yeni tabletle şaşkınlık yarattılar.

Jide isimli firmadan çıkan Android tabanlı Ultra Tablet'in en ilginç özelliği ise neredeyse tıpatıp Surface Pro 3'e benzemesi. Üstelik sadece dış görünüş olarak değil, işletim sisteminin arayüzü de Windows 8 sistemine benzeyecek şekilde konfigüre edilmiş.

Kullanıcılar tableti açtıklarında bir Android tablet değil de Surface Pro 3'ün Windows 8 işletim sistemiyle karşılaşmış gibi hissediyorlar. Windows 8'in kutulu tasarımı sadece ara yüzde değil, uygulamaların ve klasörlerin yerleşiminde de kendini belli ediyor. Jide bu yeni "işletim sistemini" Remix OS olarak adlandırıyor. Aslında Remix OS, Android'in farklı konfigüre edilmiş bir versiyonu.

Cihazın dış görünümü de Surface Pro 3'ü çok andırıyor. Onun gibi çıkarılabilir bir klavyeye sahip olan cihazın SD kart girişi de aynı Surface Pro 3'de olduğu gibi tabletin ayaklarının arkasına saklanmış bulunuyor. Elbette klavyenin materyalinin de aynı olduğunu söylemek lazım.

Devamı, haberimizin ikinci sayfasında...

Nvidia Tegra ve fazlası...

Cihazın ekranı 11.6 inç IPS. Surface Pro 3'ün ekranı ise 12 inç boyutunda. Fark, yok denecek kadar az. Jide, Microsfot'un iddiasını da yeniliyor; Ultra Tablet'in, hem tablet hem de laptop taşımaya son vereceğini vurguluyor.

Microsoft'un Surface platformu gibi klavye aparatıyla sunulan Remix Ultra, Android 4.4'ü temel alan Remix OS isminde bir işletim sistemiyle çalışıyor. Remix Ultra'nın Andrıod 5.0'a güncellenebileceği bilgisi de mevcut. Nvidia Tegra işlemciyi kullanan Remix Ultra, ayrıca 2 GB RAM, ön kameranın yanı sıra 5 megapiksel arka kamera ve Full HD ekran çözünürlüğüne de sahip. Bu yılın ikinci çeyreğinde ABD ve İngiltere'de satışa sunulması beklenen Remix Ultra'nın 16 GB'lık modeli 349 dolar, 64 GB'lık modeli ise 449 dolar olarak etiketlenecek. Ayrıca tabletin kırmızı ve gümüş gibi farklı renk seçeneklerine sahip olacağını da söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Bu saatten sonra yapılacak her şey Microsoft'un taklidi olur. Özellikle her cihazda ortak işletim sistemi olayını Windows 10 ile yapması başlı başına bir uzay sıçrayışı. Kimse kusura bakmasın ama; Apple ve Google'ın işletim sistemi güncellemeleri tema değiştirmekten, stabiliteyi bozmaktan, giderek hantallaşmaktan ve daha fazla kaynak kullanmaktan öteye gidemiyorken, Microsoft telefon, tablet ve PC platformlarında kapı gibi, akıcı, güvenli işletim sistemleri yapıyor. Hem de tek işletim sistemi, tek mağaza. Neymiş? Windows mağazasında SnapÇöp yokmuş. "AMAN ALLAH'IM, SNAPÇÖP YOK MU? O ZAMAN IOS'TEN KAT KAT DAHA STABİL VE GÜVENLİ VEYA ANDROID'DEN DAHA UCUZ WP ALMAK YERİNE HEMEN GİDİP ENAYİ GİBİ AYFON YA DA SAMSUNG ALMALIYIM!" -.-

@12 Oca 2015 11:01 gel de bunu anlat işte. anlamıyorlar abi kafaları basmıyor illa verecekler o 3000 lirayı.

Surface pro 3 nireeee bu nire :/

Çakmasi aslindan guzel

düşünce yapıları bu zaten googledayken de kopyalıyolardı utançlarından biraz değiştiriyorlardı burda hiçbir engel olmayınca direk gelişine kopyalamışlar hırsızlar

TAKLİTLER, asıllarını YÜCELTİR...

aslında bu modern tasarım akımı (sade simgeler, basit arayüz ve renkler) windows 8 ile başladı. daha sonrası ise mağlum. ios 7, android L...

Güzele benziyor.

çüş derim bu fiyata, gidin kumda oynayın

iki işe yaramaz. al birini vur ötekine....

senin çöp dediğin uygulamalar çöp değil, ama eminim senin sevdiğin uygulamaların alayı çöp.Ve lütfen şu uzanamıyorum mundar olsun mantığından vazgeçin.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play