Eski iddia bu kez gerçek olabilir!

Önce Galaxy S3 sonra iPhone 5 için ortaya atılan iddia, farklı bir marka ve modelde gerçek olacak!

Motorola yepyeni bir telefon ile geliyor
Yeni tasarım çok konuşulacak

Motorola, bir sonraki jenerasyon telefonunu 5 Eylül'de tanıtacağını resmi olarak duyurdu. Bilindiği kadarı ile LTE teknolojisine sahip olacak olan cihazın, en büyük özelliği "edge to edge screen" yani bir köşeden diğer köşeye kadar, herhangi bir boşluk bulunmadan tamamen ekran ile kaplı olması. Bir internet sitesinden yayılan habere göre cihaz henüz net olarak bilinmeyen bir Andorid işletim sistemi kullanacak. Teknoloji piyasalarına göreyse bu sistem ya Ice Cream Sandwich ya da Jelly Bean anlamına geliyor.

Motorola'nın bu yeni ürünü piyasaya çıktığı anda, Amerika'daki ilk tam ekran telefon olma özelliğini de taşıyacak. Cihazın tamamen ekran ile kaplanmasındaki en büyük sebep ise, klasik akıllı telefon modellerinde bulunan kenar kısımların kötü görüntü oluşturması ve de ekranı gereksiz yere küçültmesi olarak biliniyor.

Sadece ortayaatılan tahmini resimlerde bile füturistik bir görünüşe sahip olan cihaz, piyasaya çıktığında çok konuşulacak gibi gözüküyor. Bilindiği gibi bu tip bir ekran önce Galaxy S3 için, daha sonta iPhone 5 için ortaya atılmıştı.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

harika olur aslında süper umarım gerçektir, bütün üreticiler böyle yapmalı bence.

gerçekten harika olur uzun zamandır bekleniyor.

Bence cok mantikli.. Bir kaca mm kalin olmasi, uzun veya genis olmasindan cokta iyidir.

motoroladan bu saatten sonra olsa olsa anca iyi takoz yahnisi olur... geçti borun pazarı....

Bir s3 ü bile kullanmak zor ve sıkıcı iken tam ekran bir telefonu düşünemiyorum, s3 te telefonu tutucak yer yok, ffotoğraf çekmek için cambazlık yapmak gerekiyor bence kullanılabilirlikten bu kadar da uzaklaşmamak gerekiyor.

bakıyorumda yorumlar hep mantık dışı suanda bile kenar cercevesini parmagımız gecince istediğimiz işlemi yapamıyoruz sorun oluyor kenardan kenara olması hiç kullanışlı olmaz

Ekran en ufak darbede zarar görecek demek oluyor bu aynı zamanda.

bunu ilk apple yapsaydi, daha sonra kim yapsa kopyacilikla suclardi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir