Eski IE'lere kesin ölüm!

Microsoft eski sürüm Internet Explorer'lardan o kadar sıkıldı ki, bakın çareyi ne yapmakta buldu...

Eski IE'lere kesin ölüm!

Hüseyin Cem Köylü

Exploring IE web blog'undan mesajı veren Internet Explorer satış ve pazarlama müdürü Ryan Gavin, ocak ayından itibaren Windows XP, Vista ve Windows 7 platformlarında Internet Explorer'ın otomatik olarak güncelleneceğini duyurdu. İlk etapta Avustralya ve Brezilya ile başlayacak, daha sonra da geri kalan ülkelere yayılacak olan uygulamadan otomatik güncelleştirmeleri açan kullanıcılar yararlanacak. Bilindiği gibi Chrome da, eğer aksi bir şey yapmazsanız, kendini arka planda sessiz sedasız güncelliyor.

Microsoft eski sürüm IE kullananları yeni sürüme geçirmeye kararlı... Gavin konuyla ilgili "Otomatik güncelleştirmeler ile kullanıcıya en iyi korumayı, en kolay ve hızlı yoldan sunmayı istiyoruz. Milyonlarca Windows kullanıcısı internette gezinmek için IE'yi kullanıyor ve IE'yi sürekli güncel tutmak kullanıcının internette güvenli bir şekilde dolaşabilmesi için çok kritik bir hamle. Windows Update üzerinden otomatik güncelleştirmeleri aktifleştirildiğinde sorunsuz ve zahmetsiz bir şekilde IE9 ve gelecek sürümlere terfi edebileceksiniz" yorumunda bulundu.

Gavin ayrıca tüm şirketler ve organizasyonların IE'yi otomatik güncelleştirmek istemeyebileceğini çünkü IE8 ve IE9 için özelleştirilmiş araçlar kullanıyor olabileceklerini, bu durumda ise otomatik güncelleştirmeler açık olsa dahi Internet Explorer'ın bu güncelleştirmeler dışında tutulabileceği bir seçenek olacağını belirtti.

IE8 öncesi sürüm kullanan ve otomatik güncelleştirmeleri açmayan kullanıcılar ise bu özellikten yararlanamayacaklar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Kesinlikle Chrome

ne olur ie8 i de ie9 a zorlayın.

explorer'ı otomatik olarak firefox yada chroma güncellesinler... sessiz sedasız arkaplanda explorer kendini silsin yerine düzgün birşey yüklesin... firefox yüklesin chrome yüklesin... :D explorer ile çalışan şirketler de düzgün bilgi işlemci alsın sistemlerini değiştirsin... küresel ısınmasın ama penguenler de üşümesin der gibi oldu :P

crome16 gelince rahatladım, şimdik güzel bi tarayıcı oldu. crome 15 çok takılıyordu.

mükemmel bir çözüm... ie 9 ile zaten tarayıcı pazarında devrim yapan ve rakipsiz olan microsoft gerekeni yapmış...

çakmalar yükseltilecekmi

Sen de yorum yaz