Eski iPhone'u getir, yenisini götür!

iPhone 5S çıktığında eski iPhone'lara ne olacak? Size bir iyi, bir de kötü haberimiz var!

  • Cem Şancı
Eski iPhone'u getir, yenisini götür!

Apple'ın yeni telefonu iPhone 5S'in piyasaya çıkış tarihi yaklaşırken, yeni bir kampanyanın haberi de geldi. Apple mağazalarının, eski telefonu getir yenisini götür kampanyası başlatacağı konuşuluyor. Eski iPhone'ların, yeni iPhone alımında önemli bir indirime neden olacağı tahmin ediliyor. Ancak kötü haber; bu kampanyanın sadece ABD sınırları içerisinde geçerli olacağı...

Bu kampanya, eski Apple kullanıcılarının başka bir markaya geçmesini önleyeceği için Apple için çok karlı bir hareket olarak değerlendiriliyor. Böylece, iPhone kullanıcıları, tekrar ödeme yaparak, birkaç yıl boyunca yeniden Apple müşterisi olmaya devam edecek.

Android telefonların pazarda giderek yükselen çekiciliği nedeniyle, böyle bir kampanya sayesinde, Apple mevcut kullanıcılarını kaybetmeden pazar payını koruyabilecek; ayrıca yeni iPhone müşterilerini de saflarına katmış olacak. Elbette son model iPhone kullanıcılarının sayısı arttıkça, uygulama markette yeni ve daha etkileyici uygulamaların da kullanımı artacak, Apple ekosistemi de bundan karlı çıkacak.

Bir diğer kazanç noktası da, kullanıcıların telefonu doğrudan Apple mağazalarından satın alacak olması. Böylece Apple, operatörlere veya diğer üçüncü pazarlama kanallarına daha düşük fiyattan verdiği telefonlar yerine, müşteriye doğrudan yüksek kar oranıyla telefon satmış olacak. Bu arada, Apple'ın tüm bu kazançlarına rağmen, uluslararası ticaret açıklarını kullanarak "vergi numaraları" yaptığı iddiasıyla ABD hükumeti tarafından yakın incelemeye alındığını da hatırlatalım.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

bizde amerikaya gideriz :D

almayın arkadaş bunları. her sene yeni model ile birlikte bir o kadar masrafa giriyorsunuz. biriktirin, ilgilendiğiniz bir alana yatırım yapın.

@30 Ağu 2013 13:11 alla alla bak sen şu akıl verene :)

abd de ki müşterilerini tutar ancak dünya geneline bakmak lazım

dunyada en son kullancam tel andtoid candir cannn

@30 Ağu 2013 14:04 engelli misin?...

@30 Ağu 2013 14:04 arkadaşım alamadıysan niye ezilip burada saçma yorum yapıyorsun.doğaldır memleketimin gelir oranı belli yani...

@30 Ağu 2013 14:04 benim de "dunyada en son kullancam tel andtoid" :)

@30 Ağu 2013 14:04 kavga etmeyin arkadaşlar smart telefonlar için. biraz smart olun. bende dünyada en son kullanacağım tel 'smart' telefonlardır. cep dostu standart (na-smart) telefonlara devam. :)

Yani bu kanpanya bir göz boyama kan panyasi .

ne olacak FIFI gibi çöp olacaklar...

@grezimonk Bakıyorumda nerde bir apple haberi var hep ordasın. Bence sende bir apple funboyusun ;)

@30 Ağu 2013 18:51 sen de kovboyunu arayan at mısın ?

Türkiye'deki Apple kullanıcıları için, kullanıcıların bilgilenmeleri için, inceleme için hiçbir kaynak sunmayan, ciddi donanım sitelerinin dahi e-mail'lerine dahi bakmayan yüzsüz firma!

ios'lar windows phone'un yanında oyuncak gibi kalıyor. bu telefona kadar para verilirmi be arkadaş.

Birden fazla getiricek bi adam beleşe alacak o zaman görücem sizi . İlk iphone dan itibaren tüm modelleri getirsin de o zaman görürsünüz ...

Bu kampanya iPad'ler içinde geçerlimi acaba.

8 gb iphone 4 alırlar inşallah

Sen de yorum yaz