Eski iPhone ve iPod'unuza alternatif firmware

iPhone 3G, hatta daha da eski bir iPhone'unuz varsa, gelin ona iOS 7 desteği kazandıralım...

  • Zeynel A. Öztürk
Eski iPhone ve iPod'unuza alternatif firmware!

İlk iPhone, iPhone 3G ve ilk iki iPod modeli artık Apple tarafından desteklenmiyor; dolayısıyla bir süredir yazılım güncellemeleri almıyorlar.

Apple dışında geliştirilen "Whited00r 7" (White Door 7) firmware'i ise bu cihazları kullananlara yeni özellikler sunuyor. Alternatif firmware sayesinde iOS'a yeni sistem ince ayarları ekleyebilir ve görünümünü iOS 7'ye benzer bir hale getirebilirsiniz. Eski iPhone ve iPod touch modellerine eklenen işlevler arasında push uyarılar, Cydia gibi ek uygulama mağazaları, gelişmiş kamera işlevleri, çoklu görev ve Denetim Merkezi var.

Yaklaşık 250MB boyutundaki alternatif işletim sistemi White Door'u bu adresten indirebilirsiniz. Bu tür değişikliklerin cihazınızın performansını etkileyebileceğini ve herhangi bir hasar görmesi durumunda üreticinizin sorumluluk kabul etmeyeceğini hatırlatalım.

İndirin: iPhone ve iPod touch için Whited00r

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Daha dün aklımda whited00r 5.2.1 vardı :)

kazandıralım sonra kasmaktan bitap düşsün makina

Ne gerek var

Her hangi bi hasarda ureticinin sorumluluk almayacagi soylenmis de zaten bu soylediginiz cihazlar apple tarafindan rafa kaldirildi

Kendi telefonumda kullanıyorum, iPhone 4'ümden daha cazip geliyor artık :D

Bos seyler bunlar agaa

Yıllardır iosta değişen ne var ki alttan üstten çıkan denetim bildirim sayfası mı? cihazı kullanılamaz hale getirmeye değmez

Nasıl olcak

Sen de yorum yaz