Eski oyunlara servet döktüler

Artık tarih öncesinde kalan bu oyunlara şimdi sahip olmak için ödenen "küçük servete" inanmak zor!

Eski oyunlara servet döktüler

Eğer eski tarz oyunları seviyorsanız Ebay'de pek çok oyun kartuşu, hatta jetonlu oyun makinası bulmanız mümkün. Hatta gelmiş geçmiş en kötü oyunlardan biri olan E.T.'nin bile bir sürü kopyası mevcut. Kısacası, her ne kadar bazı oyunları bulmak zor olsa da, eğer eski günlere özlem duyarsanız istediğiniz oyuna ulaşabiliyorsunuz. Bu oyunları bulmak bu kadar kolayken, bir eski oyun koleksiyonunun Ebay'de 1.2 milyon dolara satıldığını görmek bizi oldukça şaşırttı.

L.A. Times'ın haberine göre Fransa'da yaşayan bir kolleksiyoncuya ait 7.000 oyunluk bu seçkide şimdiye kadar çıkmış bütün Sega oyunları, bütün NEC oyunları ve pek çok Nintendo oyunu bulunuyor. Koleksiyondaki nadide parçalar arasında Nintendo Virtual Boy ve 550 Sega Dreamcast klasikleri var. Ayrıca dünyada sadece sekiz kopyası olduğu düşünülen Kunio-Kun Dodgeball Gold ve sadece iki kopyası olduğu düşünülen Go-Net de koleksiyona dahil.

İşin daha da ilginç yanı ise, koleksiyoncunun elinde halen satmayı düşünmediği binlerce oyun olması. Gazetenin haberine göre koleksiyon 1,230,699.99 dolara alıcı bulmuş. Nakliye masrafları ise 1.230,70 dolar. Galiba eski kolileri kurcalamanın zamanı geldi.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Hangi küçük servet? :)

Bende de SNES konsolu ve birkaç oyunu vardı.

tühhh.. ps1 oyunlarımı sağa sola beleş verdiydim :D.. demek ki bir 20 yıl sonra servet sahibi olabilirdim... tüh ki ne tühh :(

Amazonda hata sahibinden de sega mega drive 2 (genesis) konsollarını çok yugun fiyatlara bulabiliyorsunuz. Amerikada SNES, SEGA Genesis, NES 3ü bir arada çalıştırabilen oyun konsolları üretiliyor. ve gamepadleri WIRELESS. malesef ülkemizde yok. tek sorun bu konsolların tüplü tv için yapılnmış olması ve lcd lerde sorun çıkarıyor olması (emin değilim, yanlışım varsa düzeltin) bende pc deki sega ve mame emulatorlerini kullanıyorum. HDMI ile lcd ye bağlayıp max kalitede oynuyorum. pc usb gamepadler zaten çok ucuz. Şu kadarını söyleyeyim. Ps3, Ps2 mde var. ama hiçbiri street fighter, final fight, cadillacs and dinosaurus, sonic, after burner ve tabiki sensible soccer ın verdiği zevki vermiyor. bu oyunlara ben eski demiyorum. efsane diyorum. yıllarca oynuyoruz ama hala sıkılmıyoruz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir