Eski PC'nizi sanallaştırarak güçlendirin

Sisteminizin performansını uygun maliyetle üst seviyeye taşımak, bu çözüm ile mümkün olabilir!

Eski PC'nizi sanallaştırarak güçlendirin

Dojop tarafından ülkemize sunulan NComputing, vSpace adlı yeni sanallaştırma çözümünü duyurdu. Kurumlarındaki bilgisayarları eski olan ya da işletim sistemleri eski sürüm olan kullanıcılar Ncomputing vSpace Client ile sistemlerini en yeni teknolojilerle donatıp, yeniden ve uzun süre daha kullanılabilir hale getirebiliyorlar.

Ncomputing vSpace Client, kullanıcıların merkezi bir sunucudaki donanım gücünden faydalanmasını sağlıyor. Kullanıcılar mevcut bilgisayarları ile ana sunucuya bağlanıp, sanal masaüstlerine ve uygulamalarına erişebiliyor, bunu yaparken de vSpace sunucularının performansından faydalanıyor.

Bu sayede, donanım ya da yazılım yenilemek için yeterli bütçesi olmayan fakat yeni teknolojilerden faydalanmak ve performans artışı sağlamak isteyenler için çok uygun bir çözüm ortaya çıkmış oluyor. Yazılım ve donanım güncellemeleri ile birlikte binlerce dolara mal olacak teknolojik yenileme, Ncomputing vSpace Client ile birlikte 100 doların altında bir maliyetle yapılmış oluyor.

Ncomputing vSpace Client'ın tek avantajı maliyet değil. İşletim sistemi ya da yazılım güncellemeleri merkezi sunucu yönetimi ile tek yerden yapabileceksiniz. Ayrıca hemen her tür mobil cihaz ile de merkezi sunucunun performansına erişebilmeniz mümkün. Uzaktan merkezi sunucu üzerindeki sanal masaüstüne erişmeniz ve tüm işlerinizi ofisinizdeymişçesine yapabilmeniz mümkün.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

tabi bütün gizli şirket bilgileride bu sanal sunucuda toplanıyor...

Teoride iyi güzelde, birde paratikde nasil bir performans sagliyor onu test edip paylasirsaniz güzel olur.

Aynı firmanın L300 cihazını kullanıyoruz. Bu cihazın bağlandığı sunucuya pc lerin de bağlanmasını sağlıyor. Microsoft un uzak masaüstü bağlantı sistemine göre bariz şekilde daha hızlı çalışıyor. Ancak profesyonellerin testlerini beklemeliyiz.

Terminaller sanal makine seklinde calışıyor. ana makine denen sunucu zaten ana dosyaların merkezidir.

Benim Kafama takilan türkiydeki DSL hizi ve fiyati ile biraz maliyet artabilir gibi mesala bir oyun oynucan ki oynaniyorsa pc ne Görüntü icin veri akışı gelicek bu da DSL hizina baglı hadi veri ler sanal Diskte kayıtlı olcagı icin kopyala felan bu performans sanal makineye bagli fakat biz türkiyede daha online bir video seyretmekde zorlanır iken sanal pc den nasil HD,DVD filmler ve oyun oynucaz merak ediyorum türkiyedeki DSL hızı ve fiyatlari haaaa birde Kota olayıda varken Bu biraz bize uzak gibi görünüyor.Bu tabiki benim düşüncem ilerde ne olur bilinmez.

ben eski bilgisayarıma xubuntu yükledim canavar gibi

ya eski bilgisayar kullanıpta bu yavaş şu yavaş deyip durmayın . bilgisayar lüks ürüne giriyor parası olmayan neden bu işlere girişiyor aşınız yok içmeye atla gidiyonuz ....ya

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir