Eski uygulamaların Vista uyumsuzluğuna son!

Microsoft, yayınladığı yeni araç ile eski uygulamaların Vista uyumsuzluğunu tarihe gömecek.

  • Selim Öztürk
Eski uygulamaların Vista uyumsuzluğuna son!
Yayınlanan Enterprise Desktop Virtualization yazılımı sayesinde kullanıcılar Vista altında eski Windows uygulamalarını sorunsuz bir şekilde çalıştırabilecek.

Çok büyük umutlarla sistemlerine Windows Vista yükleyen kullanıcıların büyük bir bölümünün şikayetçi olduğu konulardan biri, hiç şüphesiz yeni Windows'un eski Windows uygulamalarını çalıştırma konusunda sıkıntı yaşamasıydı.

Bunun önüne geçmek ve Windows Vista altında önceki Windows sürümlerindeki araçların kullanımını mümkün kılmak için geliştirilen Enterprise Desktop Virtualization'un beta sürümü nihayet geçtiğimiz günlerde Microsoft'un resmi web sitesinde yayınlandı. Aralarında Windows 2000 ve XP'nin de bulunduğu önceki sürüm Windows uygulamalarını sanallaştırma teknolojisini kullanarak Vista altında çalışabilir hale getiren araç, Windows Vista'ya terfi eden ancak eski Windows uygulamalarını da yeni işletim sistemlerinde kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılara hitap ediyor.

Yazılımın beta sürümünü sisteminize indirmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. Gerekli sayfaya ulaşmak için Live ID'nizi kullanmanız gerektiğini de hatırlatalım...

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

no vista, no cry

Tebrikler sonunda akıl edebildiniz..

işte şimdi pişti oldu..

iyi güzel de vista çıkalı kaç yıl olu.. bunun için biraz geç kalmadılar mı? önceden yapılsaydı belki de bir çok şikayet ve sıkıntı oluşmadan ortadan kalkacaktı...

çok programda işe yarayacağını sanmıyorum.

Sanallaştırma yerine, microsoft bu geriye dönük uyum uygulamasını vistaya yamayla entegre edemez miydi? Sanallaştırmaymış pöh... :(

virtual pc şeklinde çalışan uygulamaymış. microsoft uyumluluğu vista ya update yapsaydı ya.

Sonunda Microsoft yapması gerekeni yaptı.Keşke dinazorlar için win98,dos... desteği de eklense

sanallastirmaymis poh diyen arkadaslar virtualpc yi kac kere kullandiniz da poh diyorsunuz. sizin icin otururup tek tek vb 2.3.4.5.6 c++ delphi kutuphaneleri runtime dosyalarimi yazacak vista icin?

bütün programları kapsayacağını zannetmiyorum ama bu programın tam

sürümü çıktımı bize haber verirseniz sevinirim chip...

iyi de bu ne işe yarar nasıl kurulur bilmeyenlerde var kanki kafayı yedim nedir ne işe yarar nasıl yüklenir ltf tariff

programla videonun tamamini izlemedim ama anladigim kadari ile bir sunucu olusturuyor ve bu sunucuda farkli isletim sistemleri kurulabiliyor ve bu programin istemcisi gerekli isletim sistemini kullanarak ona uyumlu olan uygulamayi calistirabiliyor. bir nevi uzak ag isletim sistemi gibi . aslinda siz isletim sistemini degil sadece sunuc u uzerinde calisan isletim sisteminin masaustunu kullanmis oluyorsunuz.

Windows Vista yani Windows me 2,tarihin çöplüğündeki müstesna yerini en az 2 sene içinde alacaktır.Şimdiden Windows 7 için para biriktirmeye başlayın.

Vista için hala WinME 2 diyebiliyorsanız ne mutlu size.

Sen de yorum yaz