Eskiyi getir, yenisini götür...

Blu-ray'in yaygınlaşması için çalışanlara dev film şirketi de katıldı: İşte ilginç takas teklifi...

  • Ümit Öncel
Warner eski DVD'leri alıp Blu-Ray veriyor
Warner Bros'tan Blu-Ray'e büyük destek

Arkasında çok önemli firmalar ve ciddi bir yatırım bütçesi olmasına rağmen Blu-Ray halen hedeflenen yaygınlığa ulaşamadı. Bu durumu değiştirmeye karar veren Warner Bros yeni kampanyasındaki piyasadaki eski ve kullanılmış DVD filmleri alıp, yerine yepyeni Blu-Ray filmler dağıtmaya başlıyor!

DVD2Blu adı verilen kampanya dahilinde kullanıcılar ellerinde bulunan Warner Bros'a ait olan DVD filmleri vererek, karşılığında Blu-Ray formatında filmler alabiliyorlar. Warner Bros bu sayede HD kalitesindeki Blu-Ray formatındaki disklerin yaygınlaşmasını ve DVD filmlerin zaman içerisinde piyasadan kalkmasını hedefliyor.

Uygulama ne yazık ki şu an için sadece ABD'de devam ediyor ama Warner Bros'un yakın zamanda Avrupa'da da benzer bir uygulamaya gideceği söyleniyor. Tabi ki Warner Bros bu takası ücretsiz yapmıyor, fakat aldığı 7.95 dolarlık fiyat farkı Blu-Ray filmlerin ücretinden yine de oldukça düşük.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

7.95 çok fazla, elimizdekini almasa olurdu ama alınca çok fazla

İyide millette dvd alcak para yok bunlar blu-ray derdinde + millette blu-ray oynatıcıda yok :S Öyle kampanya yapana kadar eski dvd playerlarınızı getirin çok az ücretle blu-ray player verelim demeleri lazım :S Blu-ray oynatıcısı olmayan blu-ray filmi ne yapsın ki :S

piyasada DVD-RW bulunmamasınında bu kampanya ile ilgisi varmı ? fiyatları neredeyse iki katına çıktı ve bulmak imkansız gibi

Ucuzlatsınlar millette alsın....

Sen de yorum yaz