Essential Phone'a Android Güncellemesi Müjdesi!

Android'e hayat veren eski Google efsanesi Andy Rubin, Essential Phone'un Android sınırlarını işte böyle çizdi!

  • Ercan Uğurlu
Essential Phone'a güncelleme müjdesi!
Neowin

Android işletim sisteminin mimarı olarak bilinen Andy Rubin, Google'dan ayrıldıktan sonra, geçtiğimiz mayıs ayında kendi telefonu olan Essential Phone'u tanıtmıştı. O zamandan sonra ön siparişe sunulan telefonun, sunduğu üst düzey özelliklerle birlikte kullanıcılar tarafından çokça tercih edilmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde şirket, cihaz için ön siparişte bulunan kullanıcılara bir e-posta göndererek, Essential Phone'un 7 gün içinde sahiplerine ulaşacağını iletirken, aynı zamanda müşterilerin ödeme yapma zamanı geldiğini de duyurdu.

İşin ilginç yanı şirketin internet sitesi Essential Phone için sipariş kabul etmiyor; bu da cihazların gönderim tarihine ilişkin kafalarda soru işareti yaratıyor. Öte yandan telefon, stokta mevcut görünüyor. Şirketin internet sitesine göre, Essential Phone şu an Black Moon renk seçeneğiyle alınabilir.

2 yıl Android güncelleme sözü

Bu durum bir yana, Essential Phone'dan güzel de bir haber var. Yapılan açıklamaya göre, telefonun uzun yıllar kullanılabilmesi için güncelleme desteği uzun tutulacak. 2 yıl boyunca gelecek tüm Android güncellemelerini alacak olan Essential Phone, ayrıca 3 yıl boyunca da güvenlik güncellemelerini almayı sürdürecek.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost