Essential'ın Yeni Patenti Ortaya Çıktı!

Görünüşe göre Android'in mimarlarından Andy Rubin, kendi telefonu Essential Phone'u geliştirmekle yetinmeyecek!

  • H. Hüseyin Öztürk
Android'in mimarından yeni patent!

Android'in mucitlerinden Andy Rubin'in yeni açıklanan Essential Phone cep telefonu piyasaya dahi çıkmamışken, sıradaki planları arasında yeni bir akıllı gözlük olduğu söylentileri duyuluyor.

Patently Apple'daki habere göre, Essential'ın sahip olduğu bir patent, firmanın çift lensli akıllı gözlükler düşündüğüne işaret ediyor.

Resimde gördüğünüz gibi gözlük, Snapchat Spectacles'a benzer şekilde normal bir gözlüğü andırıyor. Yani Google Glass'ın Dragon Ball Z Scouter'ına benzeyen tek göz kullanışsız tasarımı gibi değil.

Habere göre, bu akıllı gözlük göz hareketlerini takip edebiliyor ve kullanıcının görüş alanına artırılmış gerçeklik uygulayabiliyor.

Bir şeyin sadece barkoduna bakarak fiyatını görebilmek, gözlükteki artırılmış gerçekliğin pratikteki kullanımına örnek olarak gösteriliyor. Tabii ki sadece bir patente bakarak Essential'ın yeni bir şey üzerinde çalıştığını söylemek zor. Ama Apple'ın da yeni akıllı-özellikler test ettiğini düşününce akıllı gözlüklerin bir geri dönüş yapmasını bekleyebiliriz.

Muhtemelen Essential'ın ilk cep telefonunun piyasaya çıkmasını beklemek, şu an potansiyel ek cihazlara umutlanmaktan daha mantıklı. Neyse ki bunun için çok beklememiz gerekmeyecek çünkü Haziran sonunda Essential Phone'un çıkması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play