Ethernet kabloları tarihe karışıyor!

Wi-Fi'ın yavaşlığı veya kablolu bağlantının karmaşası ZyXEL'in bu muhteşem çözümüyle tarihe karıştı!

ZyXEL ethernet kablolarını tarihe karıştırdı!

Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, elektrik prizi üzerinden hızlı ve stabil ağ bağlantısı sağlayan yeni ürünü PLA4201'i satışa sundu. Çeşitli nedenlerle evinde kablosuz bağlantı kullanmak istemeyen kullanıcılar için geliştirilen ürünler, mevcut İnternet bağlantısını elektrik prizleri aracılığıyla evin dört bir yanına hızlı, stabil ve güvenli bir şekilde dağıtıyor. Bu sayede hız ve performanstan hiçbir ödün vermeden, bir odada İnternet'ten HD film izlerken, diğerinde online oyun oynamak mümkün olabiliyor.

Kablosuz İnternet bağlantı hızı ve performansının evin tüm odalarında aynı olmamasından yakınan ve her odaya ayrı ayrı metrelerce Ethernet kablosu çekmek istemeyen kullanıcılar, elektrik prizi üzerinden ağ bağlantısı sağlayan powerline çözümlerine yöneliyorlar. Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, yeni powerline cihazı PLA4201 ile evdeki her oda için elektrik prizi üzerinden hızlı ve stabil ağ bağlantısı sağlıyor.

ZyXEL Powerline Ethernet Adaptör Serisi'nde yer alan PLA4201, evdeki tüm elektrik prizlerinde 'tak-çalıştır' şeklinde ve anında kullanılabiliyor. En yeni IEEE 1901 teknolojisi ile 500 Mbps'e kadar veri transfer hızı sunan ürün, evi uzun kablolarla donatmaya gerek kalmadan, tüm odalarda eş zamanlı İnternet üzerinden HD video izlenebilmesini, çok oyunculu oyunlar oynanabilmesini ve diğer ağ uygulamalarının çalıştırılabilmesini sağlıyor.

Önceliklendirme ile her zaman en iyi performans

Ürünlerin Quality of Service (QoS) özelliği, HD video, İnternet erişimi ve VoIP uygulamaları gibi farklı bantgenişliğine ihtiyaç duyan uygulamaların önceliklendirilmesini sağlayarak her zaman en kaliteli iletimin gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor. 128-bit AES şifreleme ile son derece güvenli bir ağ bağlantısı sunan ZyXEL PLA4201'in güvenlik kurulumu ise tek bir tuşla ve kolayca gerçekleştirilebiliyor. Cihazların üzerinde yer alan LED, ağ hızına göre değişen farklı renklerde yanarak, kullanıcıların ağla ilgili bir sorun olup olmadığını tek bakışta görebilmelerini sağlıyor.

Tüm ZyXEL ürünleri gibi, çevre dostu özelliklere sahip bulunan Powerline serisi ürünler, Ethernet bağlantısı olmadığında otomatik olarak enerji tasarrufu moduna geçiyor. Böylece, bu özelliğe sahip olmayan adaptörlere göre yüzde 80 oranında daha az enerji harcanmış oluyor. Kompakt tasarımı sayesinde az yer kaplayan PLA4201, sadece bir prizi meşgul ederek farklı ürünlerin diğer prizlerden faydalanmasına da olanak sağlıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

eeeeeeeeeeee nede olsa zyxel dünyanın en iyisi olmak boşuna değil işte adamlar yapıyor.her zaman tercihim ve her zamanda olacak kral zyxel

bunu elektronik cihazların içine entegre etseler çok süper olur bence. örneğin bir tv sadece elektrik hattı üzerinden herşeyle bağlantı kurabilse(bd/dvd player, pc, internet, ses sistemi, vs.)

@15 Eki 2012 15:35 işte tespit bu bu olursa olay biter cihazlarda anasının kızlığına satılır ondan sonra üreticiler gelsin paralar der

coktandir var olan bisey bu, ben 5 yila askin suredir kullaniyorum ve cok guzel calisiyor. Ama elektrikler oynadigi zaman kafayi usutuyorlar.

içinde wriless varmı yoksa illa kabloyla bilgisayara baglamak zorundamıyım

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play