Etkileşimli kutucuklar eninde sonunda gelecek

Microsoft'un bir "evet" bir "hayır" dediği yenilik, görünüşe göre eninde sonunda Windows'a gelecek!

Etkileşimli kutucuklar eninde sonunda gelecek

Windows'un canlı kutucukları, bir bakışta, zahmetsizce bilgi edinmemizi sağlıyorlar. Kutucukların en önemli eksiği ise, Android'deki widget'ların aksine, herhangi bir etkileşime izin vermemesi.

Uzun süredir dedikodusu yapılan bu işlevin 3 boyutlu canlı kutucuklar şeklinde Windows Phone'a gelmesi beklenmekteydi, ancak bu çalışmalar iptal edilmişti. Ancak Microsoft'un etkileşimli kutucuklardan tamamen vazgeçmediğini de biliyorduk.

Yeni işlevin Build konferansında tanıtılması beklenmekteydi ancak Microsoft, bunun yerine işlevden bir hafta sonraki Ignite'ta bahsetti. İşlevin detaylarını öğrenememiş olsak da bu durum, firmanın etkileşimli kutucuklar üzerinde çalıştığını ve işlevi Windows'a sunacağını doğrulamış oldu.

Etkileşimli kutucukların 2016'da yayınlanacak Redstone güncellemesiyle mi, yoksa daha erken, Windows 10 ile birlikte mi geleceği şimdilik bilinmiyor. 

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Önce canlı kutucuklar gerçekten canlı olsun. Yarısı güncellenmiyor eski şeyleri döndürüp duruyor ekranda.

vatandaş başlata windowsda kutucuğa takmış durumda.. birde patent almış şuna... demekki bilimcilik ayrı düzenleme tanıtım ayrı.. herkes bildiği işi yapmalı...

toptan kaldırsın......

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost