Evinizdeki baskı stüdyosu

Dijital fotoğraf kursumuzun 12. bölümünde, çekilen fotoğrafları en iyi şekilde basmanın yolları var.

Kalite ve fiyat

Kalite ve fiyat

Termal boya transferi yöntemiyle çalışan yazıcıların kullandığı baskı kafaları / şeritleri zaten başlı başına farklı bir yapı. Fakat klasik mürekkep püskürtmeli yazıcılar, bildiğiniz gibi, kartuş bitiminden sonra tekrar doluma izin veriyor. Konumuz fotoğraf baskısı olduğuna göre şunu belirtmeliyiz ki, kaliteli çıktılar için ne yazık ki orijinal mürekkep kartuşları kullanmalısınız.

Daha doğrusu şöyle söyleyelim: Fotoğraf baskısı yaparken yazıcıda kullanılan mürekkebin taşıdığı hayati önem, bizi orijinal ürünler kullanmak zorunda bırakıyor. Orijinal ürünler derken buna fotoğraf kağıdını da ekliyoruz. Zira bırakın görece ucuz isimsiz kağıtları, farklı üreticilerin kağıtları bile farklı yazıcılarda performans düşüşü yaratabiliyor. Optimum sonuç için, yazıcı üreticisinin markasını taşıyan ya da baskı seçenekleri arasında listelenen kağıt türü sekmesinde adını görebildiğiniz kağıdı kullanın.

Zira kağıtların mürekkebi emen kısmı ciddi anlamda farklılık gösterebiliyor ve yazıcının belirttiğiniz kağıt için oluşturduğu baskı prosedürü de bu noktada değişiklik gösterebiliyor. Bu da sonucu doğrudan etkileyen çok önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

fotoğrafının yerini ve fiyatını tutmaz bu gibi cihazlar, fotoğrafçının bastığı karttan daha üstün kalitede ve ucuzlukdada değiller, yoksa fotoğrafçı kalmazdı etrafda şu anlık para tuzakları bunlar, bu cihazlar 4 yıldır piyasada kaçınız aldınızda harıl harıl baskı yapiosunuz... (G3.TR)

hayır bence gayet güzel çalışıyor fotoğrafçı olmasınız sebebi bazı insanral bunu almıyorlar ve fotoğrafçılar daha büyük boy basabiliyorlar ve dijital olmayan makineleri tab ediyorlar ve stüdyoda profesyönel fotoğraf makinesiyle fotoğraf çekiyorlar benim p.f makinem var ve onunla çektiğim fotoğrafları sonynin yazıcısından basıyorum çok kaliteli çıkıyor ayrıca vesikalık v.b çekiyorum olay sadece fotoraf makinesi ve basmak istediğiniz ebatla ilgili

Fotoğrafçının mahareti karta basmakta değil, fotoğrafı çekip rötuşlamakta. Tatil resimlerinizi basacaksaniz kimseye ihtiyacınız yok. Merak etmeyin fotoğrafçılar da ev tipi fotoğraf yazıcısı kullanıyor artık, o eski sistem dükkanın yarısını kaplayan tab makinalarindan kaç yerde görüyorsunuz? Piyasada bulunan Hp'nin Photosmart, Epson'un Stylus Photo serisinden bir yazıcı alın. DolanKartus.com dan da kartuşlarını , mürekkeplerini ve fotoğraf kağıtlarını alın. Neredeyse 5 kuruşa istediğiniz kadar fotoğraf basın, eşe dosta dağıtın. Nereden mi biliyorum? 2 senedir binlerce fotoğraf bastım. A4 , 13x18, 10x15 hepsinde sonuç süper. Denemesi neredeyse bedava.

arkadaşlar bende lemax yazıcı var olmazmı? Kalkıpta başka bir yazıcımı alayım, zaten para yok

Hangi yazıcı olursa olsun bir fotograf stidyosundaki dijital baskıyı tutmaz kuru sistem çalışan ve 50bin ila 100 bin lira arasında değişen dijital minilabın vediği kalitede ve dayanıklıkta verebiliyor mu sizce peki bastiğin fotografların görüntüsü ne kadar kaliteli en önemlisi fotografı yazan mürekkep ne kadar süre kağıt üzerinde duruyo biraz mantıklı olalım

Ben kedni deneyimimi aktarayım fotoğrafçıda adet çok diye ucuza baskı yaptırdım sonuç rezaletti. Sonra gittim Termal yazıcı aldım. Tanesi 0,80 kuruşa maloldu ama hiç değilse hem kaliteli hemde gerekli resimleri bastırmış oldum. Yazıcı da 150,00 TL Canon marka. Selphy 780 tavsiye ederim 10X15 ve 10X20 baskı yapabiliyor.

Merhaba.telefonumda ki resimleri kaliteli çıkartmak istiyorum .laptopa uyumlu fotoğraf basmaya yarıyan bir yazıcı var mı yani bildiğimiz yazıcılar mı fotoğraf basabiliyor

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir