EVTURKCELL ile yeni dönem

Turkcell, telekomünikasyon dünyasına yeni bir boyut getirecek yeni bir servis sunuyor.

  • Selim Öztürk
Turkcell'den EvTurkcell

EvTurkcell sayesinde Turkcell müşterileri, cep telefonlarından evlerini sisteme tanımlatıp sabit hatlarla Turkcell hatları üzerinden çok ucuza konuşacak.

Turkcell'in basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttığı yeni servisi "EvTurkcell" telekomünikasyon dünyasında önemli yer tutacak özelliklerle kullanıcıların kullanımına sunuluyor.

Telekomünikasyon dünyasına yeni bir boyut getirecek ve tüm alışkanlıkları değiştirecek olan EvTurkcell, Turkcell müşterilerinin Turkcell hatlarını kullanarak evlerinden şehir içi ve şehirler arası sabit hatlarla indirimli konuşmalarını sağlıyor.

EvTurkcell'de müşteriler cep telefonlarından 8008'i arayıp bu hizmeti kullanmak istedikleri yeri cep telefonlarına tanımlıyor. Bunun hemen ardından Turkcell o bölgeyi ev alanı olarak belirleyerek bu tanımlanan cep telefonundan sabit hatlara doğru yapılacak görüşmeleri indirimli hale getiriyor.

EvTurkcell için düzenlenen toplantıda konuşan Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, bu servisin omurgasının yüzde yüz Türk mühendislerinin bilgi birikimiyle 90 Turkcell ve Turkcell Teknoloji çalışanı tarafından altı ayda oluşturulduğunu belirtti. Lale Saral Develioğlu, "Mobil iletişim, dünyada gittikçe çok daha fazla kişi tarafından kullanılıyor ve çok farklı ihtiyaçları karşılamak üzere hızla gelişiyor, böylece sabit iletişimin yerini alıyor. Biz de müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını cep telefonlarıyla karşılayabilmeleri için birçok yeni ürün ve hizmete imza atıyoruz. Bunlardan birisi olan EvTurkcell'in Türkiye'de telekomünikasyon alanında önemli bir adım olduğuna inanıyoruz" dedi.

Hem faturalı hem Turkcell Hazır Kart kullanan bireysel müşterilerin yararlanabileceği EvTurkcell servisine abone olan faturalı hat müşterileri aylık 7,5 YTL (KDV dahil ÖİV hariç) sabit ücret karşılığı, ev alanı olarak belirledikleri yerden yurt içi sabit hatlarla dakikası sadece 5 YKR'a (KDV dahil ÖİV hariç) konuşabilecek. Turkcell Hazır Kart kullanan bireysel müşteriler ise abonelik ücreti ödemeden, ev alanı olarak belirledikleri yerden yurt içi sabit hatlarla dakikası sadece 1 kontöre konuşabilecek.

Bilgi için
Turkcell - 444 0 532

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

boş işlerle uğraşmayın saçma sapan işlere para harcicanıza. bazı seyler ücretsiz yapın..

Nasıl oluyor bu yaaa

reklam gibi olmuş bence saçma bir uygulama tüm tarifelerde böyle bir tarafa ucuz diğer tarafa pahallı oluyor. bende turkcell kullanıcısıyım ama diğer operatörlere göre pahallı yavaş yavaş bırakıyorum zaten. Bu uygulamanın hiç önemli yok bence boşuna yazmışsınız

vay be iyiymiş sonunda türkcellden işe yarar bi hizmet

Pazara her zaman en ekonomik ve en etkili diye girerler ama uygulamada kazıklanan da (tabirim için mazur görün) bu uygulamayı seçen tüketiciler olur bu güzel yurdumda. Derler ya '' duy da inanma'' bu da ona benziyor.

"7,5 YTL (KDV dahil ÖİV hariç) sabit ücret karşılığı + dakikası sadece 5 YKR'a" benim gibi az konuşanlar için hiç de cazip değil. İşine yarayanlar olacaktır ama bu kadar büyütülmemesi gereken bir kampanya bence.

Size tavsiyem turkcell bir reklam yapınca reklamın altındaki küçük yazıları okuyun. Ayrıntılar orda gizli :))

nedense turkcelle güvenemiyorum

bizim mühendisleri aklı nedense hep böyle pazarlama taktiklerine çalışıyor.artı bunu sağlamak için mühendis olmaya da gerek yok bence.indir fiyatları olsun bitsin. ne diye altı ay boyunca müşteriyi nasıl kazıklarım ,nasıl sabit ücret alırım ve onu tabiri yerinde ise haraça bağlarım diye uğraşıyorsun.

evde olduğunu nerden anlıyolar?

neden köntör ücretini indirmiyor sunuz? veya her yöne indirim yapmıyor sunuz? turkcell, telejom hepiniz aynısınız....

bence kontur fıyatlarını dusurun ben 10 yıldır sızın hattı kullnayom yazık ama boyle gıderse müsterı kaybedersın .

kusura bakmasında 7.5 ytl sabit ücret işin içine girdiğinde konuşma 5 ykr olması neyi ifade ediyor. fiyatın bir kısımını sizden peşin alan bir kampanya. 150 dakika konuşan kişi zaten 7.5 ytl veriyor. artı sabit ücreti eklersek oldu 15 ytl. 15 ytl bölü 150 dakika = 0,01 (1o ykr). 5 ykr'nin iki katı. demek ki kandırmaca... ev telefonları kendi arasında daha ucuz :))

konuşma 150 dakikayı tamamlarsanız size dakikası 5 ykr'ye mal oluyor. 150 dakikanın altında konuşursanız daha yüksek bir maliyete çıkıyor. örneğin 75 dakika konuşmanın bedeli 3,75 ytl. 7,5+3,75=11,25 ytl . bunu konuştuğumuz dakika ya gölersek 11,25/75dakika=0,15 yani 15 YKR. Konuşama dakikası 150 dakikadan fazla olması durumunda da bu fiyat azalır. bunlar kişilerin sabit hatlarla ne kadar konuşulduğunun faturalardan inceleyip yaptıkları için bir çok kişi 150 dakika konuşmaz. ( çünkü konuştukça fatura kabaracağını bilir.) dolayısı ile cem yılmazın dediği gibi evde ev telefonu işte iş telefonu... Yada Sadece birini kullanıp daha az vergi vermek :) tercih size kalmış... ( oyunlara dikkat etmek şartı ile )

turkcelin yaptığı bu kampanya bence aldatmaca tabi bunların hepsi aynı telekom turkcel vadafone avea var mı farklılık yok ama şu bir gerçek söylenildiği gibi herkes artık 3 hat kullanıyo ve hangi operatörü arayacaksa onu takıyo bencede en mantıklısı bu onun için bu durumda turkcell işin zor en az avantaj onda çünkü

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play