Exynos 6, CES 2014 yolunda!

Bir sonraki Galaxy S ve Note ceplere güç verecek işlemci, ortaya çıkmak için hazır!

Exynos 6, CES 2014 yolunda!

Samsung'un Exynos takımı, CES 2014'te yapılacak tanıtımla ilgili bilgiler paylaşmaya başladılar. Samsung'un yeni nesil Exynos işlemcisinin 64-bit desteğiyle gelmesi bekleniyor.

Heyecan verici diğer bir detay ise Samsung'un Twitter'daki 27 Aralık'taki paylaşımında "#UnlockExynos" hashtag'ini kullanmış olması. Bu, Samsung'un şu anki işlemcilerindeki big.LITTLE teknolojisine Çoklu-İşleme (HMP) Yeteneği'ni ekleyebileceği anlamını taşıyor olabilir. Yani kısaca anlatmak gerekirse Samsung, yeni nesil işlemcilerinde 8 çekirdeği aynı anda kullanmayı düşünüyor olabilir.

Note 3, Galaxy S4 gibi cihazlarda yer alan Exynos 5 işlemci, 8 çekirdeğin aynı anda kullanılmasına izin vermiyor. Sammobile'ın raporuna göre Samsung'un bir sonraki nesil SoC'si Exynos 6'nın HMP ile geleceği mise neredeyse kesin.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Samsung androidi exynosa uyarlasa super olur optimize etse ama kasiyo bakinz iphone 5s

samsung bu konuda çok büyük bir atak yaptı arkadaşlar beni bu makaleyi www.telsamarket.com'da okudum ve hayranlıkla bu özelliği bekliyorum.samsung s5 geldiği gibi alacam merekla bekliyorum.

Samsung aldatma dan başka 1 şey değil bende s4 vardı onu eşime verdim z1 aldım gerçek anlamda tel kullandığımın farkına vardım. Voice Control nem ve sıcaklık ölçer gibi ve daha bir çok özellik düzgün çalışmıyor. Adi sensörler var telefon içinde samsung pazarlama stratejisi ni iyi yaptığı için aldandım dahada kanmam

Samsung exynoslarına çok da güvenmiyor. s4ü note3ü gelişmiş ülkelerde snapdragonlu işlemciyle çıkarıp lte desteği olmamasını gerekçe göstererek exynoslu modellerini bizimki gibi 4gsi olmayan 3. dünya ülkelerine sunuyor

Fazladan çekirdek olsa da çitlesek :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir